Finał Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Siatkówce Dziewcząt

14.03.2024r w Rokietnicy odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Siatkówce Dziewcząt w ramach rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiło 12 szkół, które zostały rozlosowane do 4 grup. Nasze uczennice w grupie zmierzyły się z: SP Lusowo, SP Rogalin, w obu meczach wychodząc zwycięsko wynikiem 2:0 w setach. Kolejny, ćwiercfinałowy mecz rozegrały z SP Dąbrówka, wygrywając również 2:0. W półfinale zmierzyły się z SP Kamionki. Po zaciętym pojedynku mogły się cieszyć z awansu do finału.

W meczu o 1 miejsce zagrały z SP Rokietnica. Mimo ogromnego wysiłku i determinacji, doprowadzając do 3 seta (tie-breaka), dziewczęta musiały pogodzić się z przegraną 13:15. Dzięki tak wysokiej dyspozycji naszych siatkarek uzyskały tytuł Wice Mistrzyń Powiatu Poznańskiego, tym samym uzyskały awans do etapu Rejonowego.

Szkołę reprezentowały: Aleksandra Kaczmarek (kapitan), Agata Mydlak, Aleksandra Przybyła, Maria Frąckowiak, Rozalia Brzostowska, Zuzanna Borowska, Sonia Szymkowiak, Ewa Kunc, Dominika Furmańska, Zuzanna Gorońska .