Finał Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Wschód (1/4 wojewódzkich) w Siatkówce Dziewcząt

20.03. w Kiszkowie odbył się Finał Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Wschód (1/4 wojewódzkich) w Siatkówce Dziewcząt w ramach rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo gry w zawodach rejonowych miały zwyciężczynie powiatów: gnieźnieńskiego- SP Kiszkowo, wrzesińskiego- SSP6 Września, śremskiego- SP6 Śrem, jarocińskiego - SP 2 Jarocin, II miejsce poznański- SP Stęszew. Nasze uczennice, zeszłoroczne Mistrzynie tego Rejonu w niższej kategorii - Igrzysk Dzieci, chciały powtórzyć swój wynik.

Pierwszy mecz rozpoczęły nerwowo, wygrywając w tiebreaku z SSP6 Września. Następnie zagrały z: SP6 Śrem, wygrywając 2:0, kolejno z SP2 Jarocin również zwyciężając 2:0.

Swoje mecze wygrała również szkoła z Kiszkowa. Stało się jasne, iż o 1 miejsce, dające awans do Półfinału Województwa Wielkopolskiego, nasze dziewczęta zagrają z gospodarzem.
Mimo głośnego, utrudniającego koncentrację dopingu miejscowych, po trudnym pierwszym secie wygranym na przewagi 27:25, w drugim secie nasze siatkarki udowodniły swoją wyższość wygrywając 25:20, stosunkiem setów 2:0!
Dzięki temu wystąpią w Półfinale Mistrzostw Województwa.
MVP naszej szkoły została uznana Agata Mydlak.
Szkołę reprezentowały: Aleksandra Kaczmarek ( kapitan), Agata Mydlak, Aleksandra Przybyła, Sonia Szymkowiak, Zuzanna Borowska, Maria Frąckowiak, Rozalia Brzostowska, Zuzanna Gorońska, Ewa Kunc, Dominika Furmańska.
Na co dzień, trenerem zespołu jest Dagmara Grąs, a podczas Finału Rejonu zespół prowadziła Joanna Mydlak.