Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Konkurs "Ekspert Prawa Szkolnego"

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs "Ekspert Prawa Szkolnego". W kategorii klas III zwyciężyli Julia Antonowicz  z klasy 3c oraz Tomasz Woroch z klasy 3a. W kategorii klas IV zwyciężyła Nina Szumnarska z klasy 4d natomiast w kategorii klas V najlepsze były Julia Koprucka z klasy 5a oraz Zofia Gryczyńska z klasy 5c. Organizatorem konkursu była Joanna Mydlak-nauczyciel wychowania fizycznego.

Spotkanie z dyplomowanym ratownikiem medycznym

W środę 7 lutego w klasie 4d odbyło się spotkanie z dyplomowanym ratownikiem medycznym. Spotkanie miało na celu pokaz instruktażowy w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz  pogadankę o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w dniach od 5 do 9 lutego w szkole przy ul. Poznańskiej odbywają się zajęcia na temat internetu. Celem zajęć jest uzmysłowienie uczniom zagrożeń wynikających z korzystania z sieci oraz nauczenie bezpiecznych zachowań. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli i wychowawców. W klasach młodszych dzieci tworzą scenki, oglądają filmiki oraz wypełniają kolorowanki. W klasach starszych uczniowie oglądają filmy i wykonują odpowiednie ćwiczenia. Nad całością czuwa pan Ryszard Oleksiak, nauczyciel informatyki.

Wycieczka klasy 4d do Poznania

W środę 31 stycznia uczniowie klasy 4d z wychowawczynią Joanną Mydlak odwiedzili Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa "Skoda AutoLab". Brali udział w edukacji motoryzacyjnej - poznawali tajniki bezpiecznej i ekologicznej jazdy, sekrety techniki kryjące się pod maskami aut. Korzystali z symulatorów zderzeń, hamowania, dachowania oraz jazdy samochodem. Zobaczyli przekrój poprzeczny samochodu, trójwymiarowe puzzle, interaktywne instalacje: wagę przeciążeniową, urządzenie do pomiaru czasu reakcji. Uczyli się również udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Po wizycie w „Skoda AutoLab” udali się do kina na projekcję filmu „Paddington 2”.

Zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się

W styczniu br. uczniowie z klas 3 – 5 ze swoimi wychowawcami aktywnie uczestniczyli w zajęciach rozwijających umiejętności uczenia się, poznali swoje preferowane style uczenia, otrzymali również ulotki „Jak się uczyć, żeby się nauczyć”. Spotkania prowadziła pani psycholog, mgr Arleta Stankowska w ramach realizacji szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego.

Wigilia w szkole

W piątek uczniowie od rana spotkali się na hali, by uczestniczyć w uroczystości z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Pani Dyrektor wraz z Radą Rodziców wszystkich powitała i złożyła  świąteczne życzenia. Następnie uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami na "małych wigiliach klasowych" wraz z rodzicami.

Akcja „Marzycielska Poczta”

Uczniowie klasy 4d i 5d z wychowawcami panią Joanną Mydlak i panią Martą Janecką przystąpili do akcji „Marzycielska Poczta”.  Akcja narodziła się pod koniec 2009 roku, zamieszczane są w niej profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. Dodają im one sił do walki z chorobą, a ich rodzicom otuchy. W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły postanowili przygotować dla tych dzieci listy i kartki. Zrobili coś niezwykłego bezinteresownie z wielkiego serca.

Wycieczka klasy 4d do Poznania

W środę 20 grudnia uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą panią Joanną Mydlak odwiedzili Palmiarnię Poznańską – najstarszy w Europie ogród tego typu. Była to niezapomniana podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia wzbogaciły dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb z różnych stron świata i gatunków roślin wodnych. Po wizycie w Palmiarni uczniowie udali się do kina na projekcję filmu „Pierwsza Gwiazdka”.

 

Uroczysty apel z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W czwartek, 21 grudnia dla klas IV -V odbył się apel z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie przedstawili ciekawy program artystyczny upamiętniający to ważne narodowe wydarzenie.

Wizyta w Teatrze Wielkim w Poznaniu kl. 4H

W środę uczniowie klasy IV h wybrali się do Teatru Wielkiego w Poznaniu, aby obejrzeć spektakl pt.: "Dziadek do Orzechów". Ten niezwykły balet w czterech obrazach do muzyki Piotra Czajkowskiego znakomicie wprowadził uczniów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.