Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

MIKOŁAJKI NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ

W mikołajkowe popołudnie uczniowie klas IV i V z nauczycielami wychowania fizycznego Joanną Mydlak i Andrzejem Bartosiewiczem pojechali na ściankę wspinaczkową do kościańskiej wieży ciśnień. 

Wyjazd uczniów do JUMP ARENY

W czwartkowe popołudnie 29 listopada w ramach integracji społeczności szkolnej uczniowie z nauczycielką Joanną Mydlak wyjechali na "Jump Arenę" do Poznania. Uczniowie korzystali tam z trampolin sportowych, basenów z gąbkami, basenu z belką do walk gladiatorskich i slackinem,  ściany wspinaczkowej, małpiego gaju oraz innych ciekawych atrakcji.

Wycieczka klasowa 5d i 2b do Poznania

We wtorek 27 listopada uczniowie klasy 5d oraz 2b z nauczycielkami Joanną Mydlak oraz Joanną Nowak udali się do Poznania. Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie stadionu INEA Poznań z przewodnikiem. Uczniowie zobaczyli zakamarki stadionu Lecha Poznań, które na co dzień niedostępne są dla kibiców-zobaczyli Salę Konferencyjną,Tunel Strefę Zero, Korytarz Sław,  poziom boiska wraz z ławkami rezerwowymi, Lożę Prezydencką, Salę Legend, Trybunę Prasową i inne. Poznali również historię klubu Lech Poznań oraz symbol poznańskiego stadionu- odrestaurowany parowóz przy ulicy Bułgarskiej. Kolejną atrakcją wycieczki była projekcja filmu "Misja Yeti" w Multikino 51 w Poznaniu. Uczniowie wraz z bohaterami filmu -naukowcem Simonem i detektyw Nelly wybrali się w podróż w najwyższe góry świata.

IV Gminny Konkurs Gwary Wielkopolskiej w Stęszewie „Pogodejmy jak downi”.

W piątek 30 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Gminnym Konkursie Gwary Wielkopolskiej. Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy. Z naszej szkoły II miejsce zajął Oleg Jarmużek z kl. 4a, a wyróżnienie otrzymali Marika Kaczmarek z kl. 2h oraz Witold Brzostowski z kl. 4a. Tytuł Największej Indywidualności Konkursu przyznany przez "Kuriera lokalnego" przypadł Olegowi Jarmużkowi. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w czytelni szkolnej

Dzisiaj z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów ciekawe propozycje. Zorganizowana została wystawka pluszowych misiów, na którą każde dziecko mogło przynieść swoją misiową maskotkę. Powstała wystawa książek o tematyce misia  znajdujących się w bibliotece. Oprócz tego uczniowie klas trzecich wzięli udział w przedstawieniu, podczas którego wysłuchali piosenek, obejrzeli prezentację multimedialną o genezie powstania tego swięta oraz słuchali fragmentów "Kubusia Puchatka" czytanych przez koleżanki ze starszych klas.

Ozdoby i kartki świateczne przygotowane przez klasę 5D

Kilkoro uczniów klasy 5d z rodzicami  przygotowało ozdoby i kartki świąteczne na  kiermasz świąteczny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej w Stęszewie. Już w najbliższy wtorek podczas zebrań z rodzicami serdecznie zapraszamy do zakupu naszych prac.

Wycieczka do Filharmonii

17 listopada grupa uczniów z klas II-V uczestniczyła w wycieczce do Filharmonii Poznańskiej. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, w którym poczuliśmy na chwilę atmosferę lat 50-tych XX wieku. Krocząc śladami demonstrantów, obejrzeliśmy liczne relacje świadków historii, zaprezentowane w różnych formach multimedialn

Wyjazd klasy 4f na zajęcia integracyjne

Klasa 4f (z wychowawcą Magdaleną Gibczyńską i pedagogiem Anną Urbaniak) uczestniczyła 15 listopada br. w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez pana Dawida Poprawę animatora w Gminnym Ośrodku Kultury w Kuślinie. Zajęcia rozpoczęto od wspólnego śniadania i ciasta upieczonego przez wychowawcę klasy, po czym w doskonałych nastrojach uczniowie 4f przystąpili do gier i zabaw prowadzonych przez pana Dawida.

Obchody z okazji 100-lecia niepodległości Polski

W dniu dzisiejszym z okazji 100-lecia niepodległości odbył się uroczysty apel dla wszystkich uczniów. Wziął w nim udział także Burmistrz Gminy Stęszew pan Włodzimierz Pinczak. Uczniowie przedstawili wspaniały program artystyczny, a dyrektor szkoły pani Karolina Róg zwróciła uwagę na takie cechy jak miłość do Ojczyzny, patriotyzm, duma z Polski. Po apelu przedstawiciele klas wraz z zaproszonymi goścmi i nauczycielami złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem poświęconym pamięci mieszkańców walczących w powstaniu wielkopolskim, pomordowanych przez hitlerowców i poległych na frontach II wojny światowej.

RSU z wizytą na grobach

7 listopada br. reprezentanci Rady Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panią Lidią Niciecką odwiedzili groby poległych w lesie w Dębienku w czasie II Wojny Światowej oraz pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej w Stęszewie.