Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Wzorowi Uczniowie klasy 1D

Od pierwszych dni szkoły, uczniowie klasy 1D uczą się jak być " Wzorowymi uczniami". Codziennie starają się właściwie zachowywać podczas lekcji i przerw, wypełniają obowiązki uczniowskie oraz angażują się w życie klasy i szkoły. Pod koniec pierwszego semestru nastąpiło  podsumowanie ich działań  i pierwsi uczniowie od tego momentu mogą szczycić się tytułem "Wzorowego ucznia". Gratulujemy!

Balik karnawałowy dla klas I -III

W piątek, 8 lutego odbył się balik karnawałowy dla KLAS I - III. Balik zorganizowali uczniowie z RSU wraz z opiekunem panią Lidią Niciecką. Podczas zabawy dzieci chętnie brały udział w licznych w konkursach przygotowanych przez starszych uczniów.

Dzień Babci i Dziadka w klasie 3a

4 lutego 2019 r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcami oraz rodzicami przygotowali spotkanie dla dziadków z okazji ich święta, które w tym roku przypadało podczas ferii zimowych. Dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie i własnoręcznie wręczyły wykonane wcześniej prezenty. Były wierszyki, piosenki, życzenia, słodkości, wspólne śpiewanie oraz tańce. Nie brakowało też wzruszeń i śmiechu.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

23 grudnia 2018 r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w charytatywnym kiermaszu świątecznym w ramach "Stęszewskiego Kolędowania ze Światełkiem Betlejemskim", podczas którego sprzedawaliśmy ozdoby świąteczne przygotowane i podarowane przez nauczycieli, uczniów, rodziców i zaprzyjaźnione osoby. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję .

WIGILIA Z RODZICAMI KLASY 3a

20 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcami oraz rodzicami przygotowali bożonarodzeniowe spotkanie. Dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie i własnoręcznie wykonane prezenty dla rodziców. Był opłatek, życzenia, słodkości, wspólne kolędowanie i oczywiście Święty Mikołaj.

Wigilie szkolne

28 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami oraz dyrekcją i nauczycielami zorganizowali wigilijne spotkania klasowe. Wszyscy składali sobie serdeczne życzenia Zdrowych i Radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2019 Roku.

Apel z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

21 grudnia uczciliśmy w naszej szkole 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który przygotowała klasa 5E pod kierunkiem pani Małgorzaty Sajny. W krótkim przedstawieniu uczniom naszej szkoły zostały przybliżone okoliczności tych ważnych wydarzeń. Nad oprawą muzyczną apelu czuwała p. Sylwia Feldman.

REKOLEKCJE SZKOLNE

W dniach 18 -20 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole rekolekcje szkolne. W tym roku nauki rekolekcyjne wygłosiły dla nas siostry ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, które słowem, piosenką, filmikami i pantomimą przypomniały nam, że każdy z nas jest dla Boga najważniejszy. W poniedziałek spotkała się z nami również wolontariuszka z młodzieżowego wolontariatu misyjnego, aby podzielić się swoimi wspomnieniami i pamiątkami z wyjazdu na misje. Jednym z elementów rekolekcji były również  Jasełka przygotowane przez kl.Vb przy współpracy z zespołem muzycznym z naszej szkoły. Na zajęciach w klasach uczniowie tworzyli między innymi "drzewa życia", "słońca wybaczenia" czy "łańcuchy dobroci", które miały nam przypomnieć,  aby zło dobrem zwyciężać. Na koniec ofiarowaliśmy wszystko Bogu na Mszy św.