Green Happy Day

31 marca 2022 w naszej szkole był organizowany po raz pierwszy Green Happy Day. To nowatorski projekt koła medialnego, który zrodził się z połączenia Dnia Szczęścia z 20 marca oraz Dnia Lasu z 21marca.

Wydawać by się mogło, że to nie jest najlepszy czas, by świętować i cieszyć się…ale z drugiej strony instynkt życia i celebrowania dobrych chwil jest w nas bardzo silny i jednocześnie potrzebny, by przetrwać trudy dnia codziennego. Green Happy Day realizowany był wspólnie przez koło medialne, taneczne i fotograficzne, Radę Samorządu Uczniowskiego, chętnych uczniów, nauczycieli, Radę Rodziców oraz przyjaciół szkoły będących już na emeryturze.

W ramach wydarzenia odbyły się m.in. wywiady, podczas których nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie odpowiadali na pytania: Co to jest szczęście? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi? Odpowiedzi były skrzętnie zapisywane i wykorzystane w formie plakatów umieszczonych w przestrzeni szkolnej lub konferansjerce. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Szczęśliwa loteria, gdzie do wygrania były: jabłko, lizak, cebulki na szczypiorek, roślinkę do adopcji lub … skorzystanie z kuponu na niepytanie. Podczas przerw można było posłuchać pozytywnej muzyki, odebrać szczęśliwy los i zaadoptować roślinkę. Roślinki cieszyły się dużym zainteresowaniem, a zostały  przygotowane przez emerytowane przyjaciółki naszej szkoły.
Green Happy Day zakończyliśmy na bosku szkolnym, gdzie dziewczyny z koła tanecznego  poprowadziły integracyjny taniec belgijka, w którym wzięło udział wielu uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.