WYCIECZKA KLASY 7D DO POZNANIA

W czwartek 21 kwietnia uczniowie klasy 7d z wychowawcą Sylwią Feldmann oraz opiekunem panią Malwiną Kupczyk-Gil wybrali się na wycieczkę do Poznania.

Głównym punktem wyjazdu była wystawa HistoryLand (świat historii zbudowany z klocków LEGO), na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W czasie zwiedzania ożyły heroiczne starcia bohaterów, których losy przedstawione zostały na makietach, filmach, nagraniach audio, wizualizacjach oraz iluminacjach. Wszystko za sprawą ponad miliona klocków LEGO® ułożonych na 1500 m². 

Zwiedzanie wystawy ubogaciły m.in. gogle wirtualnej rzeczywistości, czujnik ruchu do sterowania światłem, czy ster do zmiany pogody na ekranie. Zwiedzanie okazało się nie tylko podróżą przez dzieje Polski, ale też wejściem do wizjonerskiego świata kreatorów – pasjonatów oraz inspiracją do własnych twórczych działań.

Następnie grupa udała się do Multikina na film pt. „Za duży na bajki”. Historia przedstawiająca losy młodych bohaterów walczących o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym, gdzie na drodze do zwycięstwa pasja do gier komputerowych okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłości. Film pokazuje jak szczera rozmowa pozwala przezwyciężyć strach, daje siłę do stawiania czoła kłopotom, a nieustanna praca nad sobą to najskuteczniejsza recepta na zwycięstwo. Fabuła poruszyła wiele bliskich tematów współczesnych dzieci, dzięki czemu każdy wyniósł coś dla siebie.