Dzień Pluszowego Misia

24 listopada uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych mieli okazję uczestniczyć w akcji korytarzowej zorganizowanej przez koło medialne z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zorganizowaliśmy ten dzień, ponieważ niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie tak wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawce, jaką jest pluszowy miś.  Tego dnia promowaliśmy życie w świecie analogowym, w którym wykorzystaliśmy zabawę jak formę dbania o relacje w szkole, zwracając uwagę na to, jak ważny jest przyjaciel z dzieciństwa, towarzysz zabaw, radości, smutków.

Na korytarzach przygotowane były kąciki z „Małym, co nieco”, gdzie uczniowie mogli skosztować pysznych, chrupiących tostów polanych ciepłym miodkiem, ufundowanym przez Radę Rodziców. Można było również zabrać ze sobą cytaty z mądrościami Kubusia Puchatka, który według sondy przeprowadzonej przez grupę medialną, został najpopularniejszym misiem naszej placówki.

Na przerwie zaprosiliśmy wszystkich chętnych do udziału w konkursie w formie kahoot.
Quiz „Jak dobrze znasz misie z bajek?” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.  Przystąpiło do niego ponad 40 uczniów. W ramach Dnia Pluszowego Misia  przygotowaliśmy również plener pod sesję zdjęciową z ogromnym misiem. Scenografia dostępna była na piętrze.

Tego dnia wszyscy uczniowie, którzy zabrali  ze sobą misia mogli  skorzystać z hasła „ Pluszowy mis przed pytaniem chroni dziś”.

Dzień Pluszowego Misia był okazją do integracji całej społeczności szkolnej. Celem było podkreślenie wyjątkowości łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w którym bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne oraz wzrost zaangażowania młodzieży na rzecz świadomego bycia bliżej siebie.