Dzień Sportu klas VI, VII, VIII

Dnia 18 czerwca w Szkole Podstawowej w Stęszewie odbył się długo wyczekiwany Dzień Sportu. Reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w różnych konkurencjach sportowych, rywalizując ze sobą w duchu fair play i wspaniałej zabawy.

Konkurencje drużynowe:
1. Piłka nożna - Mecze piłki nożnej odbyły się na boisku szkolnym. Emocje sięgały zenitu, a młodzi piłkarze pokazali nie tylko swoje umiejętności, ale również ducha zespołowej gry. W finale spotkały się klasy 7A i 7C gdzie po zaciętej walce zwyciężyła klasa 7C. Trzecie miejsce zajęła 7e.
2. Dwa ognie - Konkurencja ta cieszyła się ogromną popularnością. Zawodnicy z klasy 6d okazali się niepokonani, wykazując się niesamowitą celnością i zwinnością. Drugie miejsce zajęła klasa 7b, a trzecie 7a.
3. Skok w dal - Najlepszymi skoczkami okazali się uczniowie z klasy 7e (osiągnęli wspólny wynik 8,30 metra). Drugie miejsce zajęła klasa 7c, a trzecie 6e.
4. Bieg na 50 metrów - Szybkość i determinacja były kluczowe w tej konkurencji. Najszybszymi biegaczami okazali się uczniowie z klasy 6c (osiągnęli wspólny wynik 14,71s.). Drugie miejsce zajęła klasa 7c, a trzecie 7b.
5. Boccia - Gra integracyjna, w której uczestniczyły drużyny mieszane, przyniosła wiele radości. Najlepszą drużyną okazała się klasa 6d, która wykazała się precyzją i doskonałą strategią. Drugie miejsce zajęła klasa 7a, a trzecie 6a.
Konkurencje indywidualne:
1. Rzuty do kosza - W tej konkurencji uczestnicy mieli za zadanie trafić jak najwięcej rzutów do kosza w określonym czasie. Najlepszym strzelcem w kategorii dziewcząt okazała się Matylda Łukowska z klasy 7d, w kategorii chłopców – Stanisław Marchelek z klasy 6c.
Dzień Sportu zakończył się uroczystym wręczeniem medali dla zwycięzców. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i sportowym duchem, co sprawiło, że impreza była pełna radości i pozytywnych emocji. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom i już nie możemy doczekać się kolejnego Dnia Sportu w naszej szkole!