Dzień Emotikona

W czwartek 19 września  obchodziliśmy światowy Dzień Emotikona - zabawnych ikonek, które coraz częściej zastępują słowa, a najlepiej nasze nastroje i reakcje.Śmiech

 

Z tej okazji grupa medialna zaprosiła wszystkich chętnych uczniów do udziału w kampanii korytarzowej, której celem było propagowanie otwartego rozmawiania o emocjach. Przygotowano gazetkę informacyjną, przedstawiającą historie emotikonów.  Tego dnia odbył się również konkurs na rozszyfrowanie hasła zapisanego w formie emotikonów.  Do konkursu przystąpiło 19 uczniów. Wszyscy zostali docenieni słodkim poczęstunkiem. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z klasy 6e : Asia Bogaczyk, Karolina Czajkowska i Wojtek Drapiński, którym serdecznie gratulujemy. Na przerwach można było skorzystać z ozdobienia twarzy malunkiem wybranego przez siebie emotikona. Akcję urozmaicała pozytywna muzyka przygotowana przez chłopców od szkolnego sprzętu muzycznego.

Pamiętajmy że emocje nadają życiu sens i smak, są realnym i żywym strumieniem ekspresji, dynamiką reakcji. Są naturalną, integralną częścią życia.