Sztafetowe biegi przełajowe

Po zdecydowanym zwycięstwie w  Mistrzostwach Gminy Stęszew w Sztafetowych Biegach Przełajowych we wszystkich kategoriach, reprezentacje naszej szkoły awansowały do zawodów powiatowych.

26.09.2019 w Kórniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkołę Podstawową w Stęszewie reprezentowała rekordowa ilość czterdziestu trzech uczniów! Sztafety rywalizowały w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Powiatu Poznańskiego w czterech kategoriach. Dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI mieli do pokonania  dystans 8 x 800 m. natomiast dziewczęta  i chłopcy z klas VII – VIII rywalizowali odpowiednio na dystansach 10 x 1000m. i 10 x 1200m.

Reprezentacje sztafet klas IV-VI w obydwu kategoriach zajęły takie same 12 miejsce na 18 startujących szkół. Bardzo dobrze zaprezentowały się natomiast starsze klasy. W kategorii dziewcząt nasza sztafeta zajęła wysokie 5 miejsce na 14 drużyn. Chłopcy po heroicznej walce do ostatnich metrów byli o włos od brązowego medalu, ostatecznie plasując się na 4 miejscu wśród aż 20 szkół, które wystartowały do rywalizacji.

Paweł Marchelek