Dzień Muzyki

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto to powstało z inicjatywy Yehudi Menuhina w 1975 roku. Od tamtej pory co roku w salach koncertowych na całym świecie rozbrzmiewają wyjątkowe dzieła muzyczne, a w naszej szkole już kolejny rok organizujemy muzyczną kampanie społeczną.

Tegoroczną imprezę przygotowała grupa medialna przy współpracy z p. S. Feldmann. Celem tego szczególnego dnia było zwrócenie uwagi na nadzwyczajną wartość muzyki, która jest doskonałym narzędziem stymulującym wszechstronny rozwój, wpływa na umysł i pamięć, uwalnia od stresu i  pomaga w koncentracji oraz otwiera podświadomość.

Podczas przerw uczniowie mieli okazję posłuchać przebojów i poznać różne gatunki muzyczne.  W tym roku biliśmy również rekord we wspólnym tańcu do piosenki „Makarena”. Do tego utworu stworzono grupowy układ choreograficzny, który doczekał się wielu naśladowców. W biciu rekordu pomagały nam dziewczyny z koła tanecznego i klasa 8g.

Zwieńczeniem całej imprezy był  w konkurs „Jaka to piosenka?”, który polegał na odgadnięciu tytułów i wykonawców utworów z różnych gatunków muzycznych. Wyniku konkursu zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Pamiętajcie, że słuchanie muzyki podczas nauki sprzyja wydajności umysłu i stwarza lepsze warunki do przyswajania wiedzy.