Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Klasa 5F z zajączkiem wielkanocnym wykonanym z ART ZAGRODĄ

Zbliża się Wielkanoc.  Klasa 5F wzięła udział w przygotowywaniu dekoracji, która pojawi się na świątecznym stole. Jedną z jej części będzie świąteczny zając wielkanocny wykonany samodzielnie. Komponenty dostarczyła ArtZagroda w Dymaczewa Starego. Uczniowie ozdobili według swojego wyobrażenia i fantazji elementy drewniane, które wcześniej musieli oszlifować i skleić. Praca odbywała się w grupach.

"Żyj stylowo znaczy ZDROWO"

W poniedziałek 25 marca odbył się w szkole  wiosenny projekt edukacyjny dla klas 4-5 "Żyj stylowo znaczy ZDROWO". Uczniowie w klasach przygotowali kanapki, sałatki oraz koreczki owocowo-warzywne, które były oceniane przez komisję konkursową pod względem smaku, jakości wykonania oraz estetyki podania. Następnie cała społeczność szkolna mogła skonsumować przygotowane pyszności. 

Memoriał Urszuli Marciniak - finał

24 marca 2019r odbył się Finał Memoriału Urszuli Marciniak w Poznaniu. Pięcioro naszych uczniów wzięło udział w ponad trzy godzinnych zmaganiach w łamigłówkach na wydziale Matematyki i Informatyki UAM.

"Wiosenne przebudzenie" - konkurs recytatorski - etap szkolny

Dnia 27 marca br. o godz. 10.30 odbyło się przesłuchanie do szkolnego etapu konkursu recytatorskiego "Wiosenne przebudzenie" . Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III i IV-V.  Uczniowie recytowali wiersze o tematyce dowolnej adekwatnej do wieku. 

"Weź nie klikaj, weź poczytaj" - konkurs czytelniczy

Dnia 27 marca w bibliotece odbył się szkolny konkurs czytelniczy "Weź nie klikaj, weź poczytaj" pod kierunkiem pani Joanny Nowak. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas I-III. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom czytania. Jury oceniało dobór tekstu, dykcję oraz tempo czytania. Do etapu gminnego przechodzą: Antoni Jańczak z kl. 1c, Aleks van de Mortel z kl. 2b,  Jagoda Wójcik z kl. 2e, Lena Wieczorek z kl. 3a oraz Franciszek Stachecki z kl. 3b. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!!

Rozpoczęcie kalendarzowej wiosny przez klasy I-III

Rozpoczęcie kalendarzowej Wiosny przez klasy I-III,czyli czwartek 21 marca, był w naszej szkole dniem miłym, a przede wszystkim bardzo, bardzo radosnym! Został nazwany DNIEM DZIWNEGO NAKRYCIA GŁOWY.  Uczniowie oraz nauczyciele przygotowali się do tego wydarzenia bardzo solidnie. Na twarzach wszystkich cały czas gościł uśmiech, ponieważ nikt i nic nie ograniczało pomysłowości autorów. Dnia 22 marca, kontynuując zabawę, szkoła przeżywała DZIEŃ DZIWNYCH OKULARÓW. Tego dnia królowały OKULARY. Pomysłodawczynią DZIWNYCH DNI była pani Magdalena Czyż- wychowawczyni klasy 1D.

Dzień Motyla - Dzień Wrażliwości

Dnia 21 marca 2019 r. Szkolne Koło Wolontariatu „Niezapominajka” rozwiesiło na szkolnych korytarzach  wykonane przez uczniów i wolontariuszy  motyle, aby przypomnieć o Dniu Motyla – Dniu Wrażliwości. Tego dnia 20 wolontariuszy wzięło udział w akcji organizowanej przez Motyli Wolontariat z Hospicjum Palium pod patronatem Wojewódzkiego Kuratora Oświaty. Najpierw przy Urzędzie Miasta Poznania robiliśmy motyle skrzydła z balonów, a później idąc w kierunku Placu Wolności rozdawaliśmy je przekonując spotkanych ludzi, że pomaganie jest bardzo proste, dające radość i może przybierać bardzo różne formy. Na Placu Wolności świętowanie rozpoczęło się paradą, którą poprowadziła Orkiestra Vivat, aby później wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Tak  zarażać wszystkich radością i entuzjazmem oraz zachęcać do pomagania innym. Z wyjazdu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni entuzjazmu.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

W naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego.

Klasowy Dzień Kobiet w kl. 5d

W piątek 8 marca z okazji Dnia Kobiet w klasie 5 odbyły się wybory SUPER KOBITKI 5d. Dziewczęta rywalizowały między sobą w 4 konkurencjach: "Mistrzyni ziemniaka", "Tancerka z refleksem", "Balonowa Dama", "Encyklopedia Wiedzy". W poszczególnych konkurencjach zwyciężyły i miano "SUPER KOBiTKI 5d" otrzymały: Maria Kowalska - Mistrzyni ziemniaka, Amelia Witkowska - Balonowa Dama, Małgosia Wolender - Tancerka z refleksem, Milena Lulkiewicz - Encyklopedia Wiedzy. Wszystkie dziewczęta otrzymały kwiatki i prezencik oraz słodkości.