Aktualności 2021/2022

Bezpieczne i ciekawe ferie zimowe

Już od poniedziałku mamy ferie! To idelany czas, aby odpodząć od codziennych, szkolnych obowiązków. Warto pomyśleć nad różnymi aktywnościami, aby nie popaść w nudę i rutynę.  

Szlachetna paczka - finał

W weekend 11-12 grudnia odbył się finał  XXI edycji Szlachetnej Paczki. Właśnie wtedy, w Weekend Cudów, przekazaliśmy w imieniu wszystkich Darczyńców zebrane dary.  Nasze paczki powędrowały do dwóch rodzin z Gostynia. W obu przypadkach radość i spokój rodzin przerwała choroba nowotworowa jednego z domowników. Efektem wspólnej pomocy wszystkich Darczyńców był bus pełen świątecznych paczek o łącznej wartości ok. 12 000 zł!!

 

Wygrana w konkursie "Żłóbek Wielkopolski"

Już po raz 23 Muzeum Etnograficzne w Poznaniu zorganizowało konkurs plastyczny pt.'"Żłóbek Wielkopolski". Zadaniem konkursu jest wykonie oryginalnej szopki bożonarodzeniowej z elementami nawiązującymi do kultury, tradycji, historii naszego regionu. 

Konkurs "Odnawialne źródła energii" rozstrzygnięty

W świątecznej atmosferze, w środę 15 grudnia odbył się etap szkolny konkursu "Odnawialne źródła energii" pod patronatem Wielkopolskiego Kurator Oświaty oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Kampania świąteczna „Niech świąteczny czas zbliży nas”

W grudniu uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w projekcie mikołajkowym „Niech świąteczny czas zbliży nas”. Kampania zorganizowana była przez koło medialne „Włacz się”. Celem projektu było budowanie przyjaznej atmosfery w szkole, rozwijanie empatii i wzmacnianie relacji międzyludzkich oraz promowanie wartości okresu świątecznego jako czasu budującego relacje i nadzieję. 

Każdy może zostać świętym mikołajem

Z okazji Mikołajek, w dniach 6-10 grudnia, uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w projekcie „Każdy może zostać Świętym Mikołajem”. 

Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Badmintonie w Donaborowie

9.12.2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Badmintonie w Donaborowie. Aby móc wystąpić w tym etapie rywalizacji musieli uprzednio wygrać Mistrzostwa Powiatu  Poznańskiego, następnie wygrać Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Zachód w Lwówku. 

MIKOŁAJKOWY PROJEKT PROFILAKTYCZNY dla klas 1-6

W związku z sytuacją epidemiologiczną na świecie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt. "Mikołajkowy projekt profilaktyczny". Podczas zajęć nauczyli się, w jaki sposób zapobiegać zakażeniu wirusem COVID-19. Dowiedzieli się, że stosowanie nawyków higienicznych, istotnie zmniejsza ryzyko zarażenia się chorobą COVID-19. 

Kampania społeczna "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj"

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. W ramach projektu wszyscy uczniowie klas siódmych i ósmych będą mieli okazję napisać życzenia świąteczne na specjalnych limitowanych wersjach kartek świątecznych, autorstwa Joanny Kurowskiej. Uczniowie klas siódmych na lekcjach języka polskiego, a uczniowie klas ósmych na godzinach wychowawczych.

 

Andrzejki w klasie ID

Zgodnie z polską tradycją uczniowie klasy ID pod opieką pani Magdaleny Czyż brali udział w andrzejkach. Podczas zabawy nie zabrakło również wróżb.