Aktualności 2022/2023

Konkurs recytatorski "Wiosenne Przebudzenie" - etap szkolny

Dnia 22 marca 2023r. w bibliotece szkolnej odbył się I etap konkursu recytatorskiego „Wiosenne przebudzenie”. Uczniowie recytowali wiersze o dowolnej tematyce.

Zwycięzcami w klasach I-III zostały: Jagna Jarmużek z kl. 2d, Nadia Louzary kl. 1a i Maja Szlachetka kl. 2d.

Wyróżnienia otrzymały: Natalia Andrzejewska i Wiktoria Andrzejewska  kl. 2d, Rozalia Gryczyńska kl. 2e, Layla Ijaz kl. 2a, Diana Mokra kl. 2a, Maja Mokrzyńska kl. 1d, Julia Piątkowska kl. 2a, Kornelia Wieczorek kl. 1e.

Na poziomie klas IV-V zwyciężyli: Lena Domagalska kl. 5e i Antoni Janczak z kl. 5c.

Zwycięzcy przechodzą do etapu gminnego, który odbędzie się 30 marca (czwartek) o godz. 9.00 w Domu Kultury w Stęszewie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Gratulujemy zwycięzcom!

Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I-III

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe zapisały się w kalendarzu imprez i uroczystości naszej szkoły. W klasach 1-3 przez cały tydzień uczniowie brali udział w projekcie edukacyjnym „Tropiciele wiosny”. W salach lekcyjnych i w otoczeniu szkoły powstały wiosenne ogródki. Podczas zajęć terenowych uczniowie odkrywali zwiastuny nadchodzącej wiosny. Nie zabrakło również rozmaitych prac plastycznych, które ozdobiły nasze sale i korytarze. Na podsumowanie tak pracowitego tygodnia klasa 3b wraz z wychowawcą p. Joanną Nowak przygotowała przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, a wszystkie klasy wspólnie zaśpiewały piosenkę o Pani Wiośnie.  Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!

Wizyta Wicekuratora Oświaty pana Zbigniewa Talagi

W dniu 16 marca 2023r. gościł w naszej szkole Wicekurator Oświaty - pan Zbigniew Talaga. Był gościem klasy 4D. Pan Kurator odpowiadał na pytania dzieci oraz opowiedział o pracy kuratora. Dziękujemy za zaszczycenie nas swoją obecnością.

Dzień Kobiet w klasie 4b

W czwartek 16 marca w klasie 4b świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali konkurencje dla płci pięknej, aby wyłonić klasowe "Super Kobitki 4b". W kategorii "Encyklopedia Wiedzy" zwyciężyła Zosia Raniszewska, w konkurencji "Klasowa Pielęgniarka" najlepsza okazała się Maja Kocik, "Tancerką z refleksem" została Michalina Szypura, a najlepszą "Mistrzynią Krawata" okazała się Gabrysia Wolas. Męska część klasowego grona zadbała również o słodkości samodzielnie przygotowując pyszne ciasteczka i babeczki. Impreza bardzo się udała, humory wszystkim dopisywały.
 

Wycieczka do Poznania klasy 4c i 4e

14 marca uczniowie klas 4c i 4e wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem było wzięcie udziału w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez muzeum Brama Poznania. Warsztaty p.t " Who would you like to be?" prowadzone były w języku angielskim. Ich celem było zapoznanie dzieci z  dawnymi zawodami a także poszerzenie zasobu słownictwa na temat zawodów aktualnych. Uczniowie poprzez gry dydaktyczne oraz pracę w grupach doskonalili również umiejętności komunikacyjne w języku obcym.

Setna lekcja języka polskiego w klasie 4D

16 marca klasa 4D  wraz z panią dyrektor Arletą Bednarczyk świętowała setną lekcję języka polskiego. Tematem lekcji była „Szkoła moich marzeń”. Uczniowie dyskutowali o wymarzonej szkole, a następnie  każdy z nich, na karteczce symbolizującej promyk słońca, napisał swoją wizję.  Umieszczone na tablicy koło z tematem lekcji oraz promienie słoneczne utworzyły słońce. Tym sposobem uczniowie stworzyli radosną wizję szkoły. Lekcja przebiegła w przyjemnej atmosferze. Na końcu uczniowie poczęstowali się pysznym tortem przygotowanym przez rodziców.

Konkurs Recytatorski w klasie IA

14 marca w klasie 1a odbył się  konkurs recytatorski "Mój ulubiony wiersz". Wzięło w nim udział 5 uczniów. Miejsce 1 zajęła Nadia Louzary, miejsce 2 Konstanty Szokalewicz, a 3 zajął Aleksander Łojek. Wyróżnione zostały Nikola Rybarska oraz Oliwia Szała.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a za Nadię, Kostka i Olka trzymamy kciuki, gdyż będą reprezentować klasę na szkolnym konkursie recytatorskim "Wiosenne Przebudzenie".

Dzień Kobiet - budynek ul. Poznańska

Tak jak na całym świecie, również w naszej szkole, 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy z Rady Samorządu Uczniowskiego stanęli na wysokości zadania i przygotowali niespodziankę dla wszystkich kobiet w szkole, tych małych i tych dużych. Drobną niespodzianką wywołali mnóstwo uśmiechów. Były tradycyjnie kwiaty, słodkości i mnóstwo życzeń.

Wycieczka do Muzeum Narodowego w Poznaniu

7 marca grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła Muzeum Narodowe w Poznaniu. Uczniowie klas z 6, 7 i 8 obejrzeli wystawę "Jacek Malczewski. Idę w świat i trwam".  Wystawa prezentuje obrazy z kolekcji lwowskiej, która na czas wojny na Ukrainie została przyjęta przez poznańskie muzeum. Motywem przewodnim zajęć była bogata symbolika obrazów Jacka Malczewskiego oraz pojęcie dziedzictwa narodowego, ochrony zabytków materialnych i niematerialnych. Uczniowie klasy 4 wzięli udział w zajęciach "Fałszerze dzieł sztuki". W czasie zajęć dowiedzieli się, co to jest oryginał, kopia, falsyfikat oraz poznali historie muzealne z wątkiem kryminalnym . 

Wycieczka klasy 4a i 4b do Poznania

W poniedziałek 27 lutego uczniowie klasy 4a i 4b z nauczycielami, Joanną Mydlak, Kariną Napierkowską-Pietrzak i panią pedagog Anną Urbaniak wybrali się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu była krótka lekcja historii przy pomniku Powstańców Wielkopolskich na skraju Parku Izabeli i Jarogniewa Drwęskich w Poznaniu. Uczniowie uczcili pamięć stęszewskich powstańców, zapalili znicze i chwilą zadumy oddali cześć bohaterom zwycięskiego powstania. Kolejnym punktem programu była wizyta w kinie i projekcja filmu „Wielki zielony krokodyl domowy”. Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili bezpiecznie do Stęszewa.