Aktualności_2021/2022

Wycieczka klasy 3D do Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Stęszewie

W dniu 01.10.2021 nauczyciele Maria Stawna i Paweł Nowacki zorganizowali wycieczkę do Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Stęszewie. Uczniowie klasy IIID Szkoły Podstawowej w Stęszewie  zapoznali się z produkcją i obróbką lnu i konopi.

WYCIECZKA KLASY 7D

We wtorek 5 października uczniowie klasy 7d z wychowawcą Panią Sylwią Feldmann oraz opiekunem Panią Malwiną Kupczyk-Gil wyjechali na wycieczkę klasową do Poznania. W programie wycieczki odwiedzili park trampolin Stacja Grawitacja, gdzie sprawdzali swój poziom sprawności fizycznej. Następnie udali się na poznańskie Szachty, gdzie wspólnie przeszli szlak edukacyjny z wieloma tablicami informacyjnymi, oraz podziwiali panoramę Poznania z wieży widokowej.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

W dniu 1 września 2021 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pani dyrektor szkoły Arleta Bednarczyk powitała wszystkich zgromadzonych - uczniów, rodziców i nauczycieli - życząc udanego roku szkolnego. Słowa pomyślności do wszystkich zgromadzonych skierował także Burmistrz Gminy Stęszew, pan Włodzimierz Pinczak oraz przewodniczący Rady Rodziców,  pan Marek Koza. Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Quest- alternatywna lekcja wychowania fizycznego

W związku z innowacją pedagogiczną Quest - alternatywna lekcja wychowania fizycznego, uczniowie klas 4b, 4ad (dziewcząt), 5ab (dziewcząt), 5c (chłopców), 5de (dziewcząt) wraz z p. Dagmarą Grąs wybrali się w teren, w celu przejścia Questu Stęszew z polotem. Ponadto dowiedzieli, czym są Questy i zostali poinformowani, jak rozpocząć przygodę z Wyprawami Odkrywców.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Jak co roku, w dniu 29 września, w naszej szkole odbywa się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie wszystkich klas, przez cały dzień, na początku każdej lekcji, słuchają przez 10 minut czytanej na głos książki wybranej z biblioteki szkolnej. Czytać może nauczyciel lub wybrany uczeń. Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Apelujemy do rodziców bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom na głos książkę co najmniej przez 10 minut. W zakładce - Biblioteka - Cała Polska Czyta Dzieciom można zapoznać się z korzyściami, jakie przynosi dziecku głośne czytanie, szczególnie w pierwszych latach życia i  jakie książki warto czytać.

Aktywnie dla Igora

„Aktywnie dla Igora” W niedzielę 12 września 2021 na terenie klubu sportowego Lipno w Stęszewie odbył się piknik charytatywny, na którym zbierano pieniądze na leczenie Igora.

Dzień Chłopca w klasie 4a

W czwartek, 30 września uczennice klasy 4a przygotowały dla chłopców konkursy z okazji ich święta. Chłopcy musieli między innymi: jak najszybciej zasznurowac but, rozpoznać koleżanki po ich obuwiu, uczesać  i zrobić im kitkę, a takźe narysować dziewczynkę z klasy. Dziewczyny własnoręcznie wykonały też kartki z życzeniami, medale oraz zakupiły słodki upominek.

Dzień Muzyki

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto to powstało z inicjatywy Yehudi Menuhina w 1975 roku. Od tamtej pory co roku w salach koncertowych na całym świecie rozbrzmiewają wyjątkowe dzieła muzyczne, a w naszej szkole już kolejny rok organizujemy muzyczną kampanie społeczną.

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniach 30.09-1.10 odbył się w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Na lekcjach matematyki uczniowie rywalizowali o klasowy tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, natomiast  na lekcjach informatyki uczniowie mieli możliwość zmierzyć się w indywidualnych rozgrywkach i uzyskać tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia 2021.

Festiwal naukowy

W dniu 29 września w ramach projektu Mały inżynier, w budynku przy ulicy Szkolnej, Szkoły Podstawowej w Stęszewie odbył się FESTIWAL NAUKOWY prowadzony przez studentów naszych poznańskich uczelni (Uniwersytet Adama Mickiewicza, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy), który zajął aż siedem godzin lekcyjnych z możliwością uczestnictwa jak największej rzeszy uczniów.