Aktualności 2025/2026

Alicja w Krainie Czarów - przedstawienie szkolnego koła teatralnego.

1 czerwca w Dzień Dziecka uczniowie z koła teatralnego wystawili sztukę Alicja w Krainie Czarów , zainspirowaną powieścią Lewisa Carrola. To niezwykła opowieść o poszukiwaniu swojej tożsamości sensu istnienia, gdzie przygody bohaterki stają się metaforą dorastania i zmagania z nielogicznym światem dorosłych. Przedstawienie skłania do refleksji i uświadamia nam, że każdy poszukuje własnego bytu i nie wszystko w życiu musi mieć logiczne wytłumaczenie.

Lekturopolis - gra terenowa dla klas szóstych.

3 czerwca odbyła się gra terenowa „Misja Lekturopolis” skierowana dla uczniów klas szóstych. Zajęcia odbyły się w ramach lekcji języka polskiego i trwały 45 minut. Uczniowie zostali podzieleni na 5-osobowe grupy i wyruszyli na literacką misję, której celem było uratowanie świata książek. Na pięciu stacjach tematycznych czekały zadania oparte na treści lektur szkolnych : „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Hobbit”, „Opowieści z Narnii” oraz „Felix, Net i Nika”. 

Sukces naszych uczennic w konkursie „Moja Przygoda w Muzeum

Z dumą informujemy o sukcesie reprezentantek naszej szkoły. W piątek, 29 maja 2026 roku, wzięły one udział w uroczystym rozdaniu nagród oraz wernisażu prestiżowego konkursu plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum”, zorganizowanego przez Muzeum Narodowe w Poznaniu.Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej dowolnym dziełem sztuki. Jury doceniło talent i kreatywność naszych artystek:Aleksandra Trenda zdobyła wspaniałe wyróżnienie.Praca Roksany Gabryszewskiej -Hambardzumyan została zakwalifikowana do oficjalnej wystawy pokonkursowej.

Klasy 7e i 7c poza szkolnymi ławkami

W środę, 21 maja, uczniowie klas 7e i 7c uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Program wyjazdu łączył edukację, kulturę oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kinie Cinema City. Uczniowie obejrzeli film „Za duży na bajki 3”, poprzedzony prelekcją poświęconą problemowi hejtu wśród młodzieży. Spotkanie skłoniło do refleksji nad odpowiedzialnym korzystaniem z mediów społecznościowych oraz kulturą wzajemnego szacunku.

Klasa 7e z wizytą w OSP Stęszew – lekcja bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.

W czwartek, 28 maja, uczniowie klasy 7e z wychowawcą p. Sylwią Feldmann odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Stęszewie, gdzie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji edukacyjnej. Celem wizyty było poznanie pracy strażaka, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. Podczas spotkania druhowie OSP opowiedzieli o swojej pracy oraz zadaniach, jakie wykonują podczas akcji gaśniczych i ratowniczych. Zaprezentowali również specjalistyczny sprzęt ratowniczy wykorzystywany podczas działań ratowniczych.

Konkurs fotograficzno-plastyczny

Zakończył się konkurs plastyczno-fotograficzny poświęcony relacji młodego człowieka z przyrodą oraz pięknu otaczającej nas natury. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie uczestników do refleksji nad znaczeniem środowiska naturalnego w codziennym życiu, a także rozwijanie wrażliwości artystycznej i umiejętności obserwacji przyrody. Na konkurs wpłynęło kilkanaście bardzo ciekawych i różnorodnych prac. Uczestnicy w kreatywny sposób przedstawili swoje spojrzenie na naturę, ukazując jej piękno, bogactwo barw, zmienność pór roku oraz szczególną więź człowieka ze światem przyrody.

V Edycja matematycznego konkursu dla uczniów klas IV

Za nami jubileuszowa V edycja matematycznego konkursu dla uczniów klas IV, organizowanego pod patronatem Burmistrza Gminy Stęszew. Emocji nie brakowało, a uczestnicy pokazali wysoki poziom umiejętności.

Najlepszy wynik osiągnęła SP w Stęszewie
Drugie miejsce zdobyła SP w Jeziorkach
Na trzecim miejscu uplasowała się SP w Strykowie
Czwarte miejsce zajęła SP w Modrzu

Wycieczka klasy 8c i 8e do Krakowa i Wieliczki.

Grupa ósmoklasistów z klas 8c i 8e wraz z opiekunami wybrała się do Krakowa i Wieliczki na dwudniową wycieczkę, ostatni raz w takim składzie...
Pierwszego dnia zwiedziliśmy piękny Kazimierz - żydowską dzielnicę, następnie Kopalnię Soli w Wieliczce, gdzie znajduje się największa podziemna świątynia na świecie, oprócz tego zachwycaliśmy się komorami solnymi i rzeźbami. Później udaliśmy się na nocleg do Hotelu Szary Residence w Michałowicach - pięknie położonej, malowniczej i sielskiej miejscowości, gdzie mogliśmy zwiedzić stadninę koni i skorzystać z obiektów sportowych na terenie hotelu.

XVIII Ogólnopolski Konkurs z Pierwszej Pomocy Ratuję Życie


Uczennice klasy 8e godnie reprezentowały naszą szkołę podczas XVIII Ogólnopolskiego Konkursu z Pierwszej Pomocy Ratuję Życie, który odbył się w Bydgoszczy. W wydarzeniu wzięły udział aż 172 drużyny z całej Polski, a do ścisłego finału zakwalifikowały się 23 zespoły.
Naszą szkołę reprezentowały: Judyta Lemkowska, Aleksandra Szlachetka oraz Martyna Ossowska. Dziewczęta wykazały się ogromną wiedzą, opanowaniem oraz praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, zdobywając wyróżnienie i zajmując miejsce w pierwszej trzynastce najlepszych drużyn w kraju.

Wycieczka do Poznania

20 maja uczniowie klasy 7d, wraz z koleżankami i kolegami z klas 7a oraz 8c, wzięli udział w pełnej przygód wycieczce do Poznania. Wyjazd połączył naukę, historię oraz świetną zabawę na świeżym powietrzu i w ruchu.
Dzień rozpoczął się od emocjonującej gry miejskiej na poznańskim Starym Rynku, podczas której uczniowie w praktyce sprawdzili swoją spostrzegawczość i umiejętność pracy w grupie. Kolejnym punktem programu była poruszająca lekcja historii w Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956, gdzie młodzież poznała losy bohaterów tamtych wydarzeń.