Jesteś tutaj:
 1. Start
 2. Wolontariat

Wolontariat

Cele:

   • - kształtowanie postaw  prospołecznych
   • - wspieranie ciekawych inicjatyw uczniowskich
   • - rozwijanie empatii
   • - propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu
 •  

Opiekunowie:

 • - w budynku Poznańska 25: Irena Maćkowiak, Anna Urbaniak
  - w budynku Szkolna 1: Magdalena Jóźwiak, Danuta Tonder, ks. Artur Wojczyński

 • FILMIK
 • https://www.youtube.com/watch?v=hxUvHKr6sew
  • WYDARZENIA
  •  
  • 12 maja 2020 r. wolontariuszki wykonały laurki, które przekazały albo przesłały znajomym pielęgniarkom i położnym z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej - laurki zamieszczone są w Zakładce Aktualności

***

  • 12 grudnia 2019 r. z okazji Dnia Wolontariusza wolontariusze z naszej szkoły na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych pod opieką pań wzięli udział w jubileuszowej Gali 25-lecia WRK oraz Gali Barwy Wolontariatu 2019 r. wraz z towarzyszącym im koncertem, który odbył się w sali ziemi na MTP. Po przyjeździe do Poznania udaliśmy się najpierw spacerkiem na Stary Rynek, potem na gorącą czekoladę. W samo południe stawiliśmy się punktualnie w sali ziemi. Podczas Gali mogliśmy poznać tegorocznych laureatów Barw Wolontariatu w różnych kategoriach, historię działalności WRK, zatańczyć do muzyki Ani Wyszkoni oraz skorzystać z przygotowanego cateringu. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy późnym popołudniem do domów.
   Dziękujemy Radzie Rodziców za umożliwienie nam wzięcia udziału w gali.
  •  

Akcje krótkoterminowe:

                                                                                                 SPRZEDAŻ CEGIEŁEK „SZKOŁO POMÓŻ I TY”
W dniach od 24 września do 27 września 2019 r. SKW „Niezapominajka” w budynku na ulicy Poznańskiej sprzedawało cegiełki FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH – w ramach akcji „SZKOŁO POMÓŻ I TY”.Sprzedaliśmy 179 cegiełek po 3 zł na łączną kwotę 555 zł.  Pieniądze zostały przekazane na konto fundacji w dniu 14 października 2019 r.


KREMÓWKI

W dniu 16 października 2019 r. o g. 7 10 odebraliśmy od kierowcy z cukierni Piskorska 250 kremówek  i o 7 30 po przygotowaniu stoiska rozpoczęliśmy sprzedaż. Pod opieką P. Ireny Maćkowiak, p. Anny Urbaniak i p. Magdaleny Gibczyńskiej Marta Babarowska, Sandra Kasperska, Klaudia Kasperska, Zuzanna Frąckowiak, Michalina Frąckowiak, Anna Włodarz, Emilka Kaczmarek, Antonina Balcerzak sprzedały 220 kremówek po 5 zł. Pozostałe - 30 kremówek - zostały sprzedane na świetlicę opiekuńczo - wychowawczą Mini – Max w cenie zakupu – 3zł. Uzyskaliśmy w ten sposób dodatkowe 409 zł na spełnienie kolejnego marzenia podopiecznego Fundacji „Mam Marzenie”.

***

ZAKOŃCZENIE AKCJI CZARY MARY OKULARY W BUDYNKU NA UL. POZNAŃSKIEJ.

W dniach 1- 5 października 2018 r. zorganizowaliśmy zbiórkę okularów dla Fundacji Redemptoris Missio w ramach akcji "Czary mary okulary". Udało się zebrać 123 pary okularów.

***

Wrzesień - październik 2018 r. sprzedaż cegiełek Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Wsparliśmy zakup specjalistycznego rowerka typu Orbitrek dla 15 - letniego Łukasza Flisa chorego na dziecięce porażenie mózgowe.
***
 
16 październik 2018 r. w ramach akcji "Słodko jest pomagać " sprzedaż kremówek, aby uzbierać fundusze na spełnienie kolejnego marzenia podopiecznego Fundacji Mam Marzenie.
 ***
29 października 2018 r. udział w Korowodzie Świętych - pomoc przy rozdawaniu cukierków i w prowadzeniu tańców integracyjnych na Rynku.

 

Akcje całoroczne:

Zbiórka nakrętek – przypominamy, że nakrętki muszą być plastikowe, bez elementów metalowych i tworzyw innych niż plastik, wrzucamy je do koszy znajdujących się na dolnym i górnym korytarzu. 

Zbiórka znaczków – znaczki wycinamy z kopert i kartek co najmniej 1 cm wokół znaczka (żeby nie uszkodzić brzegów znaczka i tak, żeby było widać stempel), przynosimy w podpisanej kopercie do p. Maćkowiak. 

Zbiórka wosku dla parafii prawosławnej w Poznaniu – wosk przynosimy do opiekunów wolontariatu.