Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Bezpieczne wakacje

Wakacje to czas odpoczynku, zwłaszcza od trudów szkoły. Korzystając z uroków lata pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Rozsądek, odpowiedzialność i ostrożność nic nie kosztuje a może wielu ryzykownym sytuacjom  zapobiec .

Życzy Wam udanych i bezpiecznych wakacji i zachęcamy Was do zapoznania sie z padletem - https://padlet.com/anetaagnieszkakwiecinska/xhbwapzze8ic7e8a

Zakończenie roku szkolnego

W tym roku szkolnym żegnaliśmy się z dziecmi w nietypowy sposób. Pandemia wymusiła inną organizację  tej ważnej uroczystości. Uczniowie w maseczkach odbierali od wychowawców świadectwa i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy życzyli uczniom zasłużonych, wspaniałych wakacji.

Egzaminy ósmoklasisty 2020

Wyjątkowy czas - wyjątkowe egzaminy.  Uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminów ósmoklasisty w dniach 16-18 czerwca. Pomimo pandemii koronawirusa, reżimu sanitranego spotkaliśmy sie na terenie szkoły ku naszej radości. Uczniowie wzorowo dostosowali się do wymagań i zaleceń i w skupieniu przystąpili do egzaminu kończącego szkołę podstawową. Wyników egzaminów możemy się spodziewać 31 lipca. Trzymamy kciuki, żeby wszyscy dostali się do wymarzonych szkół.

Akcja - szycie maseczek dla uczniów

W związku z panującą pandemią koronawirusa, która spowodowała nieobecność uczniów i nauczycieli w szkole, postanowiliśmy wykorzystać ten czas, aby zrobić coś pożytecznego i pomóc potrzebującym. 

Konkurs fotograficzny „Skrzydła życia – działam nie jestem obojętny”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym „Skrzydła życia – działam nie jestem obojętny”. Konkurs organizowany był pod patronatem Starosty Poznańskiego, a głównymi organizatorami byli: Powiat Poznański, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Laurki uczniów naszej szkoły dla pielęgniarek i położnych z okazji ich święta

12 maja 2020 r. uczennice naszej szkoły - wolontariuszki wykonały laurki, które przekazały znajomym pielęgniarkom i położnym z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej.

AKCJA EDUKACYJNA „Kartka dla Medyka”

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji edukacyjnej „Kartka dla Medyka”. Jest to forma podziękowania medykom za ich trudną pracę i znak, że ich doceniamy i jesteśmy wdzięczni. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie to oni są prawdziwymi bohaterami. Akcja ukazuje potrzebę kształcenia młodzieży w tym kierunku aby wzbudzić refleksję nad ochroną własnego zdrowia.

Projekt "Informatyka się liczy!"

 

Nazwa projektu: "Informatyka się liczy!"

Numer projektu: RPWP.08.01.04-30-0002/19

Krótki opis projektu, jego cele i efekty:

Projekt „Informatyka się liczy!" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera w partnerstwie z Stowarzyszeniem Rozwoju Oświaty Oraz Upowszechniania Kultury Na Wsi w Kleszczewie, Gminą Mosina, Gminą Skoki, Stowarzyszeniem Edukacyjnym TĘCZA oraz Gminą Stęszew w okresie 01.03.2019-30.06.2022.

Konkurs "Odnawialne źródła energii"

6 marca 2020 roku w budynku XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu "Odnawialne źródła energii", w których uczeń klasy VIII D, Igor Hawrylczak zajął III miejsce. Warto wspomnieć, iż uczennica tej samej klasy Alina Sino zajęła także zaszczytne VI miejsce na 30 startujących.