Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Praca online na zajęciach z wychowawcą w klasie 6E

Ciekawe prace uczniów z klasy VIE, podczas zdalnego nauczania, pod opieką pani Dagmary Grąs.

AKTYWNI DETEKTYWI

Rusza akcja AKTYWNI DETEKTYWI, którą organizuje pani Dagmara Grąs. Skierowana jest do uczniów klas 1 - 6. Akcja rozpoczyna się 11 lutego, a kończy 14 marca. Zachęcamy do wzięcia udziału. Wszelkie informacje o Waszych osiągnięciach będziecie mogli znależć w zakładce KONKURSY.

Zamieszczamy plakat, warunki oraz punkty kontrolne.

Biblioteka - nowe otwarcie

W budynku przy ul. Poznańskiej 25 funkcjonuje nowa, wyremontowana biblioteka. Biblioteka mieści się w dawnym  mieszkaniu po pracowniku szkoły. Wejście znajduje się na półpiętrze między szatnią a parterem. Pomieszczenia dawnej biblioteki zaadaptowane zostały na sale lekcyjne. W nowej bibliotece część starych regałów zastąpiono nowymi, a powierzchnię dostosowano do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Działania profilaktyczne dotyczącego bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycja zorganizowana była pod hasłem „Razem dla lepszego Internetu!”. 

Powstanie Wielkopolskie - uczczenie pamięci bohaterów, mieszkańców naszej gminy

W dniach 14.12.2020-16.02.2021 uczniowie klas 1-6 (ul. Poznańska) podczas lekcji z wychowawcą obejrzeli prezentację dotyczącą Powstania Wielkopolskiego, która skupiała się na zaprezentowaniu sylwetek mieszkańców Gminy Stęszew biorących udział w Powstaniu Wielkopolskim.

Bezpieczne ferie zimowe

Ferie to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą  na świeżym powietrzu. Trzeba jednak pamiętać, że zabawy na śniegu czy lodzie mogą się zakończyć wypadkiem, a w konsekwencji kontuzją bądź urazem. 

"Moja wymarzona wigilia" - galeria prac wykonanych przez uczniów klas 1-8

Galeria prac wykonanych przez uczniów klas 1-8 na konkurs "Moja wymarzona wigilia" organizowanym przez RSU pod opieką p. Agnieszki Woźniak.
 

Świąteczny Niezbędnik

 Interaktywny Świąteczny Niezbędnik to zbiór informacji o zwyczajach i tradycjach  świątecznych w Polsce i na świecie.Znajdziecie tam również świąteczne zagadki i inspiracje.

XXIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce - etap wojewódzki

Marta Babarowska, uczennica klasy V b, zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim XXIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Celem konkursu jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, gwary i kultury regionalnej, a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z regionem. O tytuł laureata walczyło w tej edycji blisko dwa tysiące uczniów z całej Wielkopolski.