Kampania świąteczna „Niech świąteczny czas zbliży nas”

W grudniu uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w projekcie mikołajkowym „Niech świąteczny czas zbliży nas”. Kampania zorganizowana była przez koło medialne „Włacz się”. Celem projektu było budowanie przyjaznej atmosfery w szkole, rozwijanie empatii i wzmacnianie relacji międzyludzkich oraz promowanie wartości okresu świątecznego jako czasu budującego relacje i nadzieję. 

W ramach kampanii przystąpiliśmy, jako szkoła, do projektu “Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj” Fundacji „Dbam o swój zasięg”.  Wszyscy uczniowie otrzymali  gotowe, limitowane  kartki, którą mogli zaadresować i wysłać swoim najbliższym.. Kartki były rozdysponowane przez Świątecznego listonosza i Mikołajki z koła medialnego. Dodatkowo zainteresowani  uczniowie mieli  możliwość napisania kartki dla osób samotnych, potrzebujących lub instytucji, organizacji wspierających innych.

6 grudnia w Mikołajki młodzież wzięła udział w konkursie „Znajdź Elfa”.  Konkurs polegał na odnalezieniu ukrytych w przestrzeni szkolnej Elfów z zagadkami. Dla uczniów, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi na elfowe zagadki, czekał słodki upominek i punkty plusowe.  Tego dnia odbyła się również akcja „Przebierz się i bądź świąteczny”. Prawie każdy uczeń postarał się o to, aby w jego ubiorze znalazł się jakiś świąteczny element, np. mikołajkowa czapeczka, sweter lub bluzka z akcentem świątecznym, dzięki temu  był  zwolniony z pytania na lekcji.   

Przez cały okres przedświąteczny trwała „Loteria grudniowa” , w której na wzór kalendarza adwentowego losowany był codziennie jeden uczeń z 7 i 8 klasy. Wygrani szczęśliwcy mieli do wyboru możliwość niepytania, otrzymania 2 punktów plusowych lub otrzymania słodkiego upominku.

Ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia to w naszej szkole mnóstwo wydarzeń, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój.  Ten przeświateczny okres była dla koła medialnego bardzo pracowity.  Staraliśmy  się pamiętać o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia i naszej pamięci, dlatego na ostatnim spotkaniu zaadresowaliśmy wszystkie kartki skierowane do dzieci i młodzieży z Ośrodka Wychowawczego w Gnieźnie oraz do seniorów z Domu Opieki Społecznej i wysłaliśmy je pocztą tradycyjną.