Aktualności_2019/2020

Centrum Tenisowe Sobota - wycieczka kl. 6D

We wtorek 17 września uczniowie klasy 6d z wychowawczynią Joanną Mydlak wybrali się do "Centrum Tenisowego" do Soboty. Spędzili tam aktywnie czas podczas zajęć sportowych - grali w tenisa ziemnego oraz squasha. Następnie rozegrali turniej bowlingowy.

Dzień Emotikona

W czwartek 19 września  obchodziliśmy światowy Dzień Emotikona - zabawnych ikonek, które coraz częściej zastępują słowa, a najlepiej nasze nastroje i reakcje.Śmiech

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu dzisiejszym, w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie wszystkich klas, przez cały dzień, na początku każdej lekcji, słuchali przez 10 minut czytanej na głos książki wybranej z biblioteki szkolnej. Czytać mógł nauczyciel lub wybrany uczeń. Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Apelujemy do rodziców bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom na głos książkę co najmniej przez 10 minut. W zakładce - Biblioteka - Cała Polska Czyta Dzieciom można zapoznać się z zaletami, jakie przynosi dziecku głośne czytanie, szczególnie w pierwszych latach życia.

Sałatki i owoce kl. 2D

Uczniowie kl. 2D pod kierunkiem pani Magdaleny Czyż wzięli udział w zajęciach artystycznych. Wynikiem są piękne prace o tematyce jesiennej.

Sztafetowe biegi przełajowe

Po zdecydowanym zwycięstwie w  Mistrzostwach Gminy Stęszew w Sztafetowych Biegach Przełajowych we wszystkich kategoriach, reprezentacje naszej szkoły awansowały do zawodów powiatowych.

XI Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny

28 września 2019 roku w Pobiedziskach odbył się  „XI Ogólnopolskiego Edukacyjnego Pikniku Ekologicznego Pobiedziska 2019”, którego tematem przewodnim była ochrona powietrza. Częścią pikniku był rajd terenowy dla szkół. Wzięło w nim udział 6 drużyn. Trasa rajdu przebiegała przez malownicze tereny Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka”. Na trasie na uczestników czekały stanowiska z punktowanymi zadaniami, opracowanymi przez partnerów pikniku.  W klasyfikacji końcowej  zajęliśmy I miejsce. Nagrodą dla szkoły był teleskop. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Małgorzata Łukowska kl. 6E, Nicola Kurzawa kl. 6E, Karolina Czajkowska kl. 6E i Szymon Raniszewski kl. 7B. Gratulujemy.

Dzień Chłopaka w kl. 6D

Temat -  Dzień Chłopaka w klasie 6d

W poniedziałek 30 września w klasie 6d odbył się "DZIEŃ CHŁOPAKA". Imprezę przygotowały dziewczęta z wychowawczynią Joanną Mydlak. Wśród męskiej części klasy komisja konkursowa wybrała: "Romantycznego Baloniarza"-Bartosza Witmana, Najlepszego "Stylistę Paznokci"" Antka Zegarowskiego, klasowego MasterChefa Krzysztofa Jęczmionkę, , który jednocześnie okazał się "Najlepszym Fryzjerem" w klasie. Miano "Wzorcowego Taty" zdobył Jan Dziendziura a tytuł "Złotej Rączki" otrzymał Alex Sobczak. Na zakończenie klasowej imprezy wszyscy otrzymali upominki.

Noc w bibliotece

4 października po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Noc w bibliotece. W tym roku przygotowaliśmy dla czytelników 7 stacji zadaniowych. Zadaniem uczestnków było odwiedzić wszystkie punkty, poprawnie wykonać polecenia i zebrać 7 pieczątek. Po literackich zmaganiach na wszystkich uczestników czekała pizza, którą ufundowała Rada Rodziców.  Mamy nadzieję, że dla naszych czytelników była to niezapomniana, pełna wrażeń noc. 

Dzień bez przemocy "Słowa to czasem mury a czasem okna"

2 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bez Przemocy pod hasłem … „Dzień dobry”. W tym roku uczniowie z różnych klas mieli zrobić „coś dobrego” dla innych. Swoją dobroć można było kierować do jednej osoby, całej klasy, miasta lub zwierząt.  Ważne było, aby w projekt włączyli się wszyscy uczniowie danej klasy. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością a ich pomysły miały finał we wtorek podczas Dnia Bez Przemocy. Tego dnia, w każdej klasie, odbyła się także prelekcja na temat cyberprzemocy przeprowadzona przez Pana aspiranta Pawła Szafrańskiego.

O szkołach w Rosji słów kilka

W miniony poniedziałek, 7 października, grupa ósmoklasistów uczących się języka rosyjskiego, wzięła udział w wykładzie, przygotowanym przez uczennicę klasy 7b - Elizavetę Musatkinę, rdzenną Rosjankę. Wykład dotyczył systemu edukacji w Rosji. Uczniowie dowiedzieli się z pierwszej ręki jak wyglada system edukacji w Rosji, w jakich rodzajach szkół uczą się młodzi Rosjanie. Poznali zwyczaje i zasady panujące w rosyjskich szkołach, dowiedzieli się jak dobrze wykształceni są nasi wschodni sąsiedzi, jakich przedmiotów się uczą, ile lektur rocznie czytają oraz ile czasu spędzają po szkole na przygotowaniu się do lekcji. Elizaveta przygotowała też prezentację zdjęć z jej poprzedniej szkoły. Atmosfera była bardzo przyjacielska, wszyscy z zaciekawieniem słuchali. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie.