Wyniki konkursów

WESOŁY LUDZIK - GAZETOWY KOLAŻ

Od 6 do 22 kwietnia 2022r. 60 uczniów korzystających ze świetlicy szkolnej wzięło udział w konkursie WESOŁY LUDZIK - GAZETOWY KOLAŻ. Konkurs przeprowadziły Magdalena Czyż, Maria Miś oraz Małgorzata Nowacka. Wszystkim gratulujemy!!!

Oto zwycięzcy:

„SKRZYDŁA ŻYCIA – WIDZĘ, SŁYSZĘ, REAGUJĘ”- Profilaktyczny konkurs fotograficzny

Organizatorzy: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komenda Miejska Policji w Poznaniu.Celem konkursu było zobrazowanie przemyśleń i interpretacji młodzieży w zakresie problematyki przemocy, uzależnień i tolerancji oraz ukazanie jak i czy obecna młodzież „widzi” zagrożenia we własnym otoczeniu i jak na nią reaguje.

I MIEJSCE - Lidia Wawrzyniak

WYRÓŻNIENIA:
Sandra Michalak
Wiktoria Pomys 

WIELKOPOLSKA SŁOWEM I OBRAZEM - KRAJOBRAZ PO BITWIE - konkurs fotograficzny

Organizatorzy: Nadleśnictwo Grodzisk i Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Celem konkursu było zapytanie młodych ludzi jak widzą otaczający ich świat? Jak sposób widzenia pandemicznej rzeczywistości kształtuje ich relacje z rodziną, rówieśnikami, wreszcie z otaczającą przyrodą?

I MIEJSCE: Matylda Mietlicka
II MIEJSCE: Wiktoria Pomys
III MIEJSCE: Antonina Rurek

WYRÓŻNIENIA:
Lidia Wawrzyniak
Kinga Bartosik

VII WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY "MOJA MAŁA OJCZYZNA – MIEJSCA ZNANE I NIEZNANE"

Organizator: IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu. Celem konkursu było rozwijanie poczucia przynależności do „małej ojczyzny” i kształtowanie dumy ze swojej miejscowości, uwrażliwianie uczniów na walory przyrodnicze i turystyczne najbliższej okolicy oraz poszerzenie wiadomości historycznych na temat zabytków regionu.

I MIEJSCE – Paweł Nowak

Konkurs czytelniczy "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

W piątek  25 marca odbył się konkurs czytelniczy z treści lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem", w którym wzieło udział 11 czytelników. Celem konkursu była popularyzacja książki sławnego pisarza angielskiego J. R. R. Tolkiena oraz wspieranie aktywności czytelniczej wśród młodzieży naszej szkoły.

1 miejsce zajęli - Majka Wiśniewska i Szymon Bandura

2 miejsce - Klaudia Przybylska, Borys Boczarski, Sandra Michalak, Weronika Ludwiczak, Magdalena Kaczmarek

3 miejsce - Maria Marchelek

Mistrzowie Wypraw Odkrywców - konkurs

W I okresie, po przeprowadzonej innowacji pedagogicznej Quest- alternatywna lekcja wychowania fizycznego został ogłoszony konkurs Mistrzowie Wypraw Odkrywców.
1miejsce zajęła Patrycja Majorczyk z klasy 4a (ukończyła 7Questow),
2 miejsce zajęli Aleksander Borowiak z klasy 4a i Aleksandra Szlachetka z klasy 4e (ukończyli po 5 Questów),
3 miejsce zajął Fabian Grąs z klasy 4c (ukończył 4 Questy).
Organizator gratuluje zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy ukończyli choć 1 Quest. Podziękowania dla Rady Rodziców, która sfinansowała zakup nagród dla najlepszych.
Dagmara Grąs

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną dla dzieci ze świetlicy szkolnej

W grudniu 2021 roku odbył się w naszej szkole świetlicowy konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę świąteczną.  W konkursie wzięły udział chętne dzieci uczęszczające do świetlicy. I miejsce zajęła Weronika Haegenbarth z klasy 2c, II miejsce – Wiktoria Haegenbarth 2c, III miejsce- Adam Szulc 3d. Nagrody zostaną wręczone po feriach zimowych. Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspaniałych prac.

Jolanta Grenda, Maria Stawna, Małgorzata Siwczak

Konkurs biblioteczny dla klas IV pt. "Zaprojektuj okładkę do ulubionej książki".

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Projekty okładek do ulubionych książek, które dostarczyliście na konkurs, były niezwykle ciekawe i starannie wykonane. 

Oto wyniki konkursu:
1 miejsce Franciszek Zegarowski z kl. 4c
2 miejsce Aleksander Borowiak z kl. 4a i Aleksander Hołoga z kl. 4b
3 miejsce Marcel Hudzia z kl. 4b i Patrycja Majorczyk z kl. 4a.

Konkurs czytelniczy "Opowieść wigilijna"

14 grudnia odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości lektury "Opowieść wigilijna".

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz forma powtórki przed przyszłym egzaminem ósmoklasisty. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów. Każdy uczestnik otrzymał test z pytaniami zamkniętymi i otwartymi. Pytania dotyczyły treści lektury. Za każdą właściwą odpowiedź można otrzymać od 1 do 3 punktów - łącznie 48 punktów.

1 miejsce zdobyli Szymon Bandura i Borys Boczarski z 7c

2 miejsce zdobyła Michalina Frąckowiak i Julia Kozica z 7a

3 miejsce otrzymała Hanna Pułkownik z klasy 7b

 
 

ŚWIETLIOWY MARATON UKŁADANIA PUZZLI NA CZAS

W listopadzie odbył się ŚWIETLIOWY MARATON UKŁADANIA PUZZLI NA CZAS. Do rywalizacji przystąpiło 63 uczniów z klas 1-6 uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zawodnicy układali puzzle złożone z 30 elementów na czas.

Najlepsze czasy spośród wszystkich uczniów uzyskały uczennice:
1. Maja Klaudel kl. 2B 
2. Wiktoria Haegenbarth kl. 2C 
3. Katarzyna Marciniak kl. 4D