Zajęcia dodatkowe

KOŁO KREATYWNYCH UMYSLÓW

Kreatywność to bardzo pożądana kompetencja w życiu każdego z nas, zwłaszcza w czasie intensywnego rozwoju naszych umysłów .
Uczniowie klas 6-8 tworzą grupę Kreatywnych umysłów, biorąc udział w dodatkowych zajęciach, kształtujących twórczość i umiejętność wyrażania siebie.
Czas upływa nam pod znakiem integracji i kreatywności. Podczas  zajęć poznajemy mnóstwo technik umożliwiających nam rozwój kreatywności.

KODOWANIE

Uczniowie na kółku programowania uczą się jak zaprogramować postacie, aby się poruszały. Tworzą proste animację w oparciu o zdjęcia, które służą jako tło.

KOŁO GIER PLANSZOWYCH

Koło gier planszowych odbywa się w naszej szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych. Podczas spotkań uczniowie poznają podstawy i taktykę różnych gier planszowych oraz uczą się współdziałania i integracji w grupie. Dodatkowo uczestnicy koła tworzą własne gry zespołowe, które okazują się wspaniałą zabawą na spędzenie wolnego czasu.

KOŁO FOTOGRAFICZNE

Na kole fotograficznym rozwijamy zdolności artystyczne i kreatywne, zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym szkoły, kształtujemy współdziałania w grupie. Fotografujemy uroczystości i wydarzenia szkolne i regionalne, bierzemy udział w konkursach fotograficznych, współpracujemy z Kurierem Lokalnym.  Przygotowaliśmy stałą ekspozycję na górnym korytarzu szkoły  - Stęszew w retrospekcji.

KOŁO MUZYCZNE

Na zajęcia kółka muzycznego uczęszczają uczniowie z klas I - III. Rozwijają tam swoje talenty muzyczne i taneczne. Uczą się piosenek i układów tanecznych. Podczas występów na różnych imprezach szkolnych i środowiskowych prezentują swoje umiejętności sceniczne.

KOŁO PLASTYCZNE

W bieżącym roku szkolnym uczennice i uczniowie uczęszczający na zajęcia koła plastycznego przygotowują się do udziału w Międzynarodowym Konkursie Odyseja Umysłu. Zadaniem konkursu jest jak najbardziej kreatywne przygotowanie przedstawienia na określony temat. Uczniowie muszą samodzielnie opracować scenariusz, przygotować stroje, dekoracje i rekwizyty. 6 i 7 kwietnia wezmą udział w Ogólnopolskim Finale konkursu w Gdyni.

KOŁO PRZYRODNICZE

Przyrodnicy z Kolka przyrodniczego ponownie wyruszyli w teren. Dzisiaj szukali zwiastunów wiosny. Uczyli się rozpoznawać rośliny i szukać ptaków.

KOŁO TEATRALNE

Uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła teatralnego przygotowują spektakle teatralne zainspirowane literaturą, rozwijają swoje zdolności artystyczne, aktorskie, mają  także swój udział w powstawaniu scenariuszy. Młodzi aktorzy uczą się współpracy w grupie, zachęcają koleżanki i kolegów, a także społeczność lokalną do udziału w życiu kulturalnym. W grudniu 2023 odbyło się na Hali Widowiskowo - Sportowej przedstawienie pt. To, co w życiu ważne oparte na wybranych motywach Małego Księcia, gdzie uczniowie Koła teatralnego debiutowali na dużej scenie. Obecnie pracujemy nad sztuką Kopciuszek, której premiera odbędzie się w czerwcu. W kwietniu natomiast wyjeżdżamy do Teatru Animacji, by zobaczyć jak wygląda teatr za kulisami i obejrzeć sztukę Czarnoksiężnik z Oz.