Aktualności_2022/2023

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W czwartek 1 września 2022r. na boisku przy ul. Szkolnej oraz w hali widowiskowo-sportowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Na uroczystość przybyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: zastępca burmistrza pan Mirosław Kałek, dyrektor ZEAS-u pani Irena Wojtkowiak, przedstawiciele Rady Rodziców -  przewodniczący pan Marek Koza oraz panie - Magdalena Kaniewska i Anna Wiśniewska. Wszystkich zgromadzonych powiatała dyrektor szkoły pani Arleta Bednarczyk. Sprawy organizacyjne przedstawiły panie - wicedyrektor Agata Matuszewska i wicedyrektor pani Agata Przewoźniak. 

Wyjazd uczniów klas ósmych do Niemiec

W dniach od 2 do 4 września sześcioro uczniów klas ósmych wraz z opiekunami oraz panią dyrektor Arletą Bednarczyk uczestniczyło w spotkaniu miast partnerskich zorganizowanym w Zahna-Elster w Niemczech. Uczniowie wraz z przedstawicielami gminy Stęszew wzięli udział w spotkaniu "Argumenty wobec eurosceptycyzmu". Do dyskusji włączyli się również goście z innych gmin - z Austrii, Francji i Niemiec. Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa omawiająca zalety współpracy między krajami Unii Europejskiej przygotowana przez naszą szkołę. 

Międzynarodowy Dzień Kropki

5 września świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to propaguje ideę kreatywności, odwagi i zabawy. Z tej okazji uczniowie z RSU  ozdobili "uśmiechniętymi kropkami" drzwi sal lekcyjnych oraz wywiesili plakaty.  W tym dniu dzieci ubrane były w "kropki", a na lekcjach oglądały film na temat idei święta, a następnie  wykonały ciekawe "kropkowe" zadania. W czasie przerw na korytarzach pojawiły się też materiały, które umiliły uczniom ten dzień rozwijając ich kreatywność.

Alarm przeciwpożarowy

22 września w czwartek na 4 godzinie lekcyjnej w budynku przy ul. Poznańskiej przeprowadzony został alarm przeciwpożarowy. Nad całością czuwał inspektor pan Witold Walkowiak i dyrektor szkoły pani Arleta Bednarczyk. Celem akcji było przeszkolenie uczniów i nauczycieli na wypadek pożaru. Akcja przebiegła szybko i sprawnie.

Spotkanie z policjantem uczniów klas pierwszych i drugich

Uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się z Panią mł. Asp. Joanną Roszyk asystentem Zespołu Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń Komisariatu Policji w Stęszewie. Spotkania z Panią policjantką odbyły się w dniach 23.09. 2022 r, 27.09. 2022 r. i 28.09. 2022 r., dotyczyły bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Dzieci aktywnie brały w nich udział. Spotkania zorganizowała A. Stankowska – psycholog.

„Ścieżka życia” - warsztaty dla klas 1-5

"Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż mi, a zapamiętam,
pozwól mi zrobić, a zrozumiem".                           Konfucjusz (Kong Fuzi)

W dniach od 19 a 23 września w budynku na ulicy Poznańskiej odbyły się warsztaty dla uczniów klas 1-5 pod hasłem „Ścieżka życia”. Instruktorzy z firmy Medaid, prowadzący warsztaty przygotowali dla uczestników trzy rodzaje zajęć: AED WARSZTATY RKO UMIEM TO, SYTUACJE SYMULOWANE– NAMIOT Z ZADYMIENIEM  oraz WYPADEK KOMUNIKACYJNY.   W trakcie 5 dni - 36 godzin- przeszkolonych zostało ponad 450 uczniów naszej szkoły.

Wycieczka klasy 3a i 3d do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kleczewie

We wtorek 28 września klasy 3a i 3d z wychowawcami Panią Marią Miś i Małgorzatą Siwczak oraz z opiekunem Panem Pawłem Nowackim wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kluczewie "Stara Chata u Kowola". Program obejmował pokaz wykuwania podkowy, zwiedzanie ponad 100letniej chaty, zabawy podwórkowe, przejazd traktorem na przyczepie, pokaz wyrabiania masła, opiekę nad zwierzętami, ognisko.  Wspaniałej zabawy nie popsuła nawet niesprzyjająca pogoda.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Jak co roku, w dniu 29 września, w naszej szkole odbywa się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie wszystkich klas, przez cały dzień, na początku każdej lekcji, słuchają przez 10 minut czytanej na głos książki wybranej z biblioteki szkolnej. Czytać może nauczyciel lub wybrany uczeń. Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Apelujemy do rodziców bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom na głos książkę co najmniej przez 10 minut.

KLASOWY DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE 4B

W czwartek 29 września klasa 4b z wychowawczynią Joanną Mydlak świętowała „Klasowy Dzień Chłopca”. Płeć piękna przygotowała dla kolegów z klasy słodki poczęstunek, drobne upominki oraz 4 konkursy, które wyłoniły zwycięzców. W kategorii „Klasowy Smakosz” zwyciężył Antoni Cykowiak, w kategorii „Złota Rączka” – Stanisław Najewski, w kategorii „Kreatywna Mumia” – Jacek Lenartowski natomiast w konkursie „Bystre Oko” - Mikołaj Hawrylczak. Konkursowe zmagania dostarczyły dużo śmiechu i pozytywnie wpłynęły na integrację zespołu klasowego.

Dzień Chłopca

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Wszyscy uczniowie, mali i duzi, otrzymali od dziewczynek z samorządu szkolnego słodką niespodziankę. Na korytarzach pojawiły się życzenia dla wszystkich chłopców, które umiliły im ten dzień.