Aktualności_2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W środę 19 czerwca w hali widowiskowo - sportowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Podczas uroczystości odczytano nazwiska uczniów, którzy zostali wpisani do Złotej Księgi oraz otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem. Ponadto Pani Dyrektor Karolina Róg wraz z Przewodniczącym Rady Rodziców Panem Markiem Kozą wręczyli uczniom puchary za osiągnięcia czytelnicze i sportowe. Następnie wychowawcy wraz z uczniami udali się do klas po świadectwa i nagrody książkowe. 

Dzień Dziecka - Dzień Sportu

W piątek 31 maja w hali widowiskowo - sportowej odbył się szkolny "Dzień Dziecka - Dzień Sportu 2019". Uczniowie klas I - V stęszewskiej podstawówki przystąpili do rywalizacji drużynowej w różnych konkurencjach sprawnościowych.

Wycieczka kl. 5D i 2B do Poznania

We wtorek 18 czerwca uczniowie klasy 5d z wychowawczynią Joanną Mydlak oraz klasy 2b z wychowawczynią Joanną Nowak wybrali się na wycieczkę do Poznania. Przy pięknej słonecznej pogodzie uczniowie aktywnie spędzili czas na poznańskiej Malcie grając w golfa, jeżdżąc na pontonach oraz letnim torze saneczkowym.

Wycieczka kl. 4E i 5H do Trójmiasta i Malborka

Uczniowie klasy 4e i 5h udali się 15 maja na trzydniową wycieczkę nad morze. Pierwszego dnia zwiedzili z przewodnikiem Stare Miasto w Gdańsku. Drugiego dnia łączyli naukę z zabawą w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, zwiedzili ORP Błyskawicę, Port Jachtowy i weszli na najdłuższe drewniane molo w Europie, a także spacerowali Monciakiem. Trzeci dzień minął bardzo szybko na zwiedzaniu w formie gry zamku krzyżackiego w Malborku. Każda klasa stała się drużyną rycerską i miała za zadanie odnaleźć ukryte hasło. Litery poszukiwanych słów trzeba było zdobywać na zamkowej trasie, rozwiązując szereg zagadek i wypełniając zadania stawiane przez przewodniczki ubrane w stroje historyczne.

Wycieczka kl. 5D do Kotliny Kłodzkiej

15 maja uczniowie klasy 5d z wychowawczynią Joanną Mydlak wyjechali na 3-dniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. W pierwszym dniu zwiedzili Skalne Miasto w Adrspach w Czechach. Podziwiali przepiękne formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego wspaniale wyrzeźbione przez naturę, piękne szmaragdowe jezioro otoczone różnobarwną roślinnością.

Wycieczka kl. 5B i 5C do Krakowa i Ojcowskiego Parku Narodowego

14 maja uczniowie klas 5b i 5c wraz z paniami: M. Miś, M. Pięta- Kaźmierczak, M. Bernart, H. Błoch, A. Głowacką, A. Kmiecik, J. Majewicz, K. Nowicką i panem J. Jaskulskim udali się do Krakowa i okolic. Pierwszego dnia zwiedzili Stare Miasto, Sukiennice, Uniwersytet Jagielloński. Wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej. 

Klasa 5F z zajączkiem wielkanocnym wykonanym z ART ZAGRODĄ

Zbliża się Wielkanoc.  Klasa 5F wzięła udział w przygotowywaniu dekoracji, która pojawi się na świątecznym stole. Jedną z jej części będzie świąteczny zając wielkanocny wykonany samodzielnie. Komponenty dostarczyła ArtZagroda w Dymaczewa Starego. Uczniowie ozdobili według swojego wyobrażenia i fantazji elementy drewniane, które wcześniej musieli oszlifować i skleić. Praca odbywała się w grupach.

"Żyj stylowo znaczy ZDROWO"

W poniedziałek 25 marca odbył się w szkole  wiosenny projekt edukacyjny dla klas 4-5 "Żyj stylowo znaczy ZDROWO". Uczniowie w klasach przygotowali kanapki, sałatki oraz koreczki owocowo-warzywne, które były oceniane przez komisję konkursową pod względem smaku, jakości wykonania oraz estetyki podania. Następnie cała społeczność szkolna mogła skonsumować przygotowane pyszności.