Aktualności 2023/2024

KOLOROWY TYDZIEŃ - Konkurs

Od 20.11 - 24.11 w budynku przy ulicy Poznańskiej odbył się konkurs pod hasłem "Kolorowy Tydzień". Uczniowie każdego dnia przychodzili ubrani w wyznaczony kolor. W klasach 1-3: I miejsce klasa 2a, II miejsce klasa 3c, III miejsce klasa 3d. Klasy 4-5: I miejsce klasa 4a, II miejsce klasa 4e, III miejsce klasa 4b. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie ! :)

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - teatrzyk kamishibai

W dniu 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka zaprosiła uczniów klas drugich na teatrzyk kamishibai. Niektóre dzieci przyniosły ze sobą ulubioną pluszową maskotkę. Uczniowie obejrzeli i wysłuchali bajki pt. "Miodowe przygody Kubusia Puchatka".  Obrazki do do niej wykonały dziewczynki z obecnej klasy siódmej. Oprócz uczestniczenia w przedstawieniu, dzieci poznały historię pluszowej maskotki oraz zapoznały się z tą formą teatrzyku dla dzieci. Widać było, że drugoklasistom przedstawienie sprawiło wielką radość.

Konkurs plastyczny Świat Roślin Owadożernych

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod tytułem Świat Roślin Owadożernych. Zebrane prace uczniów na początku listopada zostały przesłane za pośrednictwem kuriera do Warszawy, gdzie  jury dokonało wyboru najlepszych prac. Wśród wyróżnionych znalazły się prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stęszewie . 18 i 19 listopada na Enea Stadionie w Poznaniu podczas wystawy roślin mięsożernych Potworne Cuda oraz wystawy orchidei  i drzewek bonsai nasi uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wycieczka do Poczdamu i Berlina

W piątek 10 listopada br. odbyła się wycieczka do Poczdamu i pobliskiego Berlina. Uczniowie klas siódmych i  szóstych zwiedzili najpierw pałac Cecilienhof w Poczdamie, miejsce Konferencji Poczdamskiej w lipcu 1945 roku. Tam właśnie tzw. wielka trójka ustaliła nowy porządek powojenny w Europie oraz strefy podziału dawnych Niemiec hitlerowskich. Następnie  grupa zrobiła dłuższy spacer w kompleksie parkowo - pałacowym Sansoucci, czyli letniej rezydencji króla Prus - Fryderyka Wielkiego. 

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W poniedziałek 13 listopada, w budynku na ul. Szkolnej, odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Klasa 7e wraz z wychowawcą p. Kingą Kaźmierczak, przygotowała koncert pieśni patriotycznych. Uczniowie zaprezentowali utwory takie jak: „Marsz pierwszej brygady”, „Białe róże”, „Pierwsza kadrowa”, „Szara piechota”, „Taki kraj” i „ Jak długo w sercach naszych”. Do wspólnego śpiewania włączyli się również uczniowie innych klas a także nauczyciele. W muzyczny sposób zostało uczczone tak ważne dla nas święto i zostały przypomniane utwory, które kiedyś często towarzyszyły naszym przodkom, walczącym o wolną Polskę.

Święto Niepodległości w Trzebawiu

Przedszkole w Trzebawiu świętowało Narodowy Dzień Niepodległości.  Dzieci wraz z paniami uroczyście odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego w zielonej klasie. Przedszkolaki wykonały również wspólnie pracę plastyczną, obejrzały tematyczny film edukacyjny o niepodległości. Całość patriotycznego dnia zakończono  pysznymi rogalami przekazanymi przez Radę Rodziców.   

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się uroczysty apel w hali widowiskowo-sportowej. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas: 3a,3b oraz 5a  ze swoimi wychowawczyniami, paniami: Kariną Napierkowską-Pietrzak, Dorotą Zaporską oraz Justyną Grzelczak. Oprawę muzyczną wraz ze szkolnym chórem przygotowała pani Sylwia Feldman. Jak każdego roku w bardzo podniosły i obrazowy sposób występujący uczniowie przedstawili drogę Polski do uzyskania niepodległości. 

Wycieczka klasy 5c do Poznania

7 listopada klasa 5c wraz z wychowawczynią Agnieszką Woźniak wybrała się pociągiem na wycieczkę do Poznania. Uczniowie odwiedzili Centrum Szyfrów Enigma, gdzie dowiedzieli się o różnych sposobach utajniania wiadomości i niezwykłych młodych ludziach, którzy pokonali najsłynniejszą maszynę szyfrującą XX wieku - Enigmę. Ponadto sami mieli okazję łamać szyfry, aby rozwiązać zadania i zdobyć nagrodę.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniu 8 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu zainteresowani uczniowie przebrali się za dowolną postać z wybranej przez siebie bajki. Bohaterowie różnych bajek pojawili się już od  samego rana – spotkać ich można było na zajęciach lekcyjnych, korytarzach, w bibliotece, w stołówce oraz świetlicy. Wśród nich można było podziwiać: Harry Pottera, Pusheen, króla Lwa, Diabolinę, Myszkę Minnie i innych. Kulminacyjnym punktem obchodów święta była sesja zdjęciowa, gdzie uczniowie prezentowali swoje stroje na „bajkowej ściance” oraz karaoke z piosenkami z bajek.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Tenisie Stołowym Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci

W środę 8 listopada w Pecnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Tenisie Stołowym Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2023/2024. Reprezentacja naszej szkoły zajęła ostatecznie IX miejsce. Szkołę reprezentowali: Ryszard Nawrocki, Alex Dudziak, Piotr Bogacki.