Aktualności 2023/2024

Obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

W rocznicę wybuchu powstania Żydów w getcie warszawskim uczniowie naszej szkoły przeszli ulicami Stęszewa. Podczas przemarszu wręczali mieszkańcom własnoręcznie zrobione żonkile, które są symbolem upamiętniającym to tragiczne wydarzenie. Akcja ta miała na celu uświadomienie wszystkim, że przemoc i nietolerancja wobec drugiego człowieka prowadzi do wojen, a co za tym idzie, do niewyobrażalnych tragedii ludzi.

Wizyta w Teatrze Animacji

12 kwietnia uczniowie klas 6c, 6e oraz kilku uczniów 6d i 5e, odwiedzili Teatr Animacji w Poznaniu i wzięli udział w premierowym przedstawieniu „Czarnoksiężnik z Oz” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Sztuka oparta na motywach powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” miała bardzo współczesny wymiar. Bohaterka Dorotka, którą może być każdy z nas, szuka domu. By do niego dotrzeć, musi przejść kolejne etapy drogi, zdobywając wiedzę o tym, gdzie jest i dokąd zmierza. Musi poznać, czym jest mądrość, uczucie, odwaga i odpowiedzialność. Ta historia jest opowieścią o każdym z nas, bez względu na wiek, płeć i pochodzenie.

Dzień Piżamy i Kapci w klasach I - V

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 11 kwietnia był w naszej szkole Dniem Piżamy i Kapci. W tym dniu uczniowie z klas 1-5 przyszli ubrani w piżamy, szlafroki i kapcie na znak solidarności z dziećmi przebywającymi na oddziałach onkologicznych. Dziękujemy za tak duże zaangażowanie i udział w zabawie!

Wycieczka klasy 7a i 7e

W dniu 27 marca uczniowie z klas 7a i 7e wraz z wychowawcami uczestniczyli w  wycieczce edukacyjno - integracyjnej do Poznania. Naszym pierwszym celem był Fly Park, gdzie czekała na uczniów dawka adrenaliny i świetna zabawa. Po pełnym energii pobycie w parku trampolin, grupa udała się do Fortu II, gdzie miała okazję zobaczyć historyczne fortyfikacje i jednocześnie lepiej zrozumieć bogatą historię miasta. 

Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu

W dniach 6-7 kwietnia 11 uczennic i uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale konkursu Odyseja Umysłu, który odbył się w Gdyni. Jest to międzynarodowy konkurs, który polega na jak najbardziej kreatywnym zinterpretowaniu i zaprezentowaniu w formie krótkiego przedstawienia wybranego tematu, tzw. problemu długoterminowego. 

 

 

Dzień Marchewki w Trzebawiu

W dniu 5 kwietnia przedszkolaki w Trzebawiu obchodziły „Dzień Marchewki”. Celem tego dnia było kształtowanie nawyku spożywania warzyw. Wszystkie nasze działania w tym dniu związane były z marchewką. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych i plastycznych, rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw. Piły marchewkowy sok i własnoręcznie przygotowały pyszną surówkę. Po tak dużej porcji zabawy, uśmiechu i witamin dzieci wróciły do domu.

 

Wizyta klasy Ic w Urzędzie Miasta i Gminy Stęszew

4 kwietnia br. klasa 1c odwiedziła Urząd Miejski Gminy Stęszew. Uczniowie spotkali się z Burmistrzem Gminy Stęszew oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Każdy miał możliwość usiąść w fotelu Burmistrza, dowiedzieć się, czym się zajmuje, jak wygląda jego praca. Podczas spotkania uczniowie mogli również zadać wiele pytań.

Olimpiada Sportowa Uczniów klas I - III

27 marca na hali widowiskowo-sportowej odbyła się Olimpiada Sportowa Uczniów klas 1-3. W zawodach udział wzięły wszystkie szkoły z naszej gminy: SP Modrze, SP Jeziorki, SP Strykowo i SP Stęszew. Zawodnicy rywalizowali w 9 konkurencjach, każdy starał się wypaść jak najlepiej. Reprezentacja szkoły podstawowej w Stęszewie pod opieką p. Joanny Marii Nowak zdobyła pierwsze miejsce. Dzięki temu zespół uzyskał prawo do reprezentowania Gminy Stęszew w Powiatowej Olimpiadzie Sportowej.

JARMARK WIELKANOCNY

24 marca br. nasza szkoła uczestniczyła w Jarmarku Wielkanocnym zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Stęszew. Dzięki ofiarności uczniów, którzy na zajęciach techniki wykonywali stroiki i palmy wielkanocne oraz uczniów, rodziców, pracowników szkoły i nauczycieli, którzy ofiarowali bazie i ozdoby wielkanocne oraz czas i talenty, udało się zebrać na stoiskach naszej szkoły 4 820,12 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i wsparli Natalię Polko w jej walce z chorobą. Jesteście WSPANIALI !!!

Relację można obejrzeć na https://telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/charytatywny-jarmark-wielkanocny

Warsztaty pierwszej pomocy

W marcu odbyły się w naszej szkole warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej i psychologicznej. Projekt Happy2Help pod patronatem II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu w partnerstwie z Fundacją Akceptacja został zrealizowany w 21 zespołach klasowych. Warsztaty prowadziła absolwentka naszej szkoły Antonina Harazin wraz z koleżankami Kają Kułaczkowską i Anną Korman. W przystępny dla dzieci sposób zostały im przekazane wartościowe informację na temat tego jak pomóc osobie poszkodowanej, starsze grupy otrzymały też dawkę wiedzy na temat pomocy psychologicznej.