Jesteś tutaj:
 1. Start
 2. Wolontariat

Wolontariat

Cele:

   • - kształtowanie postaw  prospołecznych
   • - wspieranie ciekawych inicjatyw uczniowskich
   • - rozwijanie empatii
   • - propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu
 •  

Opiekunowie:

Akcje krótkoterminowe:

1. ZAKOŃCZENIE AKCJI CZARY MARY OKULARY W BUDYNKU NA UL. POZNAŃSKIEJ.
W dniach 1- 5 października 2018 r. zorganizowaliśmy zbiórkę okularów dla Fundacji Redemptoris Missio w ramach akcji "Czary mary okulary". Udało się zebrać 123 pary okularów.

2. Wrzesień - październik 2018 r. sprzedaż cegiełek Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Wsparliśmy zakup specjalistycznego rowerka typu Orbitrek dla 15 - letniego Łukasza Flisa chorego na dziecięce porażenie mózgowe.
 
3. 16 październik 2018 r. w ramach akcji "Słodko jest pomagać " sprzedaż kremówek, aby uzbierać fundusze na spełnienie kolejnego marzenia podopiecznego Fundacji Mam Marzenie.
 
4. 29 października 2018 r. udział w Korowodzie Świętych - pomoc przy rozdawaniu cukierków i w prowadzeniu tańców integracyjnych na Rynku.

 

Akcje całoroczne:

1. Zbiórka nakrętek – przypominamy, że nakrętki muszą być plastikowe, bez elementów metalowych i tworzyw innych niż plastik, wrzucamy je do koszy znajdujących się na dolnym i górnym korytarzu. 

2. Zbiórka znaczków – znaczki wycinamy z kopert i kartek co najmniej 1 cm wokół znaczka (żeby nie uszkodzić brzegów znaczka i tak, żeby było widać stempel), przynosimy w podpisanej kopercie do p. Maćkowiak. 

2. Zbiórka wosku dla parafii prawosławnej w Poznaniu – wosk przynosimy do opiekunów wolontariatu.