Aktualności 2022/2023

Konkurs biblioteczny ze znajomości lektur dla uczniów klas 5

7 czerwca br. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs ze znajomości lektur w formie gry terenowej. Wzięli w nim udział uczniowie klas 5. Do zadań uczniów należało odpowiedzieć na pytania z wybranych  lektur, odgadnąć autora i tytuł książki w oparciu o cytat, rozwiązać quiz oraz krzyżówkę. Najatrakcyjniejszym punktem programu było zaprezentowanie ulubiolonego bohatera z książki w przebraniu i ukazanie jego cech charakteru.  Zwyciężyła klasa 5e reprezentowana przez Lenę Domagalską i Aleksandrę Szlachetkę, a za najciekawsze stroje dodatkowo nagrodę książkową otrzymali: Filip Piotrowski z kl. 5d, Antoni Janczak z kl. 5c oraz Paweł Roguszczak z kl. 5b. Reperezentanci klas wykazali się bardzo dobrą znajomością lektur. Wszystkim gratulujemy!!! 

Sukces matematyczny uczniów z klasy szóstej

Dnia 6 czerwca 2023 roku odbył się w Jeziorkach konkurs matematyczny o Puchar Burmistrza Gminy Stęszew „Zmagania matematyczne klas szóstych”.

Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy 6c w składzie:

Dominika Furmańska, Marcelina Marciniak, Adam Kaniewski i Gabriel Ziółkowski.

Po dwunastu emocjonujących  konkurencjach uczniowie naszej szkoły wywalczyli I miejsce.

Wycieczka klasy 6b i 6d

W dniach 1-2 czerwca uczniowie klas VI b I VI d wraz z opiekunami wybrali się na dwudniową wycieczkę. Pierwszego dnia dzieci zwiedzały Toruń – miasto Mikołaja Kopernika. Pilot wycieczki oprowadził wszystkich po centrum miasta, pokazał najważniejsze zabytki oraz opowiedział historie i legendy z nimi związane. 

DZIEŃ DZIECKA W TRZEBAWIU

W dniu 1 czerwca nasze przedszkolaki  obchodziły  Dzień Dziecka.  Z samego rana najmłodszych zaskoczyła Pani Sołtys, która obdarowała dzieci upominkami, za co serdecznie dziękujemy Urzędowi  Miasta i Gminy Stęszew. Święto najmłodsi spędzili na grach i zabawach ruchowych oraz kreatywnych zajęciach plastycznych w plenerze.  

Wygrana w Konkursie Moja Przygoda w Muzeum

Po raz kolejny uczniowie reprezentujący naszą szkołę osiągnęli wielki sukces w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Muzeum Narodowe w Poznaniu. Zadaniem konkursu było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej zbiorami muzeum.

Wycieczka klasowa 4a i 4b do Bydgoszczy

W poniedziałek 29 maja uczniowie klasy 4a i 4b z wychowawcami Kariną Napierkowską -Pietrzak, Joanną Mydlak oraz opiekunami panią Agatą Przewoźniak i Martą Janecką wyjechali na wycieczkę do Bydgoszczy. Odwiedzili "Muzeum Mydła i Historii Brudu".  Wzięli udział w warsztatach wyrobu mydła. Następnie poznali masę toaletowych ciekawostek i opowieści o cuchnącej historii higieny. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta w formie gry miejskiej. 

Zwycięstwo Aleksandry Szlachetki w VIII wojewódzkim konkursie o gen. J. R., Wybickim i polskich symbolach narodowych

W dniu 27 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach odbył się VIII finał wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. Gen. J. Wybickiego i Unia Gospodarcza Miast Regionu Śremskiego.

Bohaterowie naszych lektur - dwuetapowy konkurs dla klas III

26 maja br. z okazji Majowych Dni Książki w bibliotece szkolnej odbył się drugi, ostatni etap konkursu pt. "Bohaterowie naszych lektur". W pierwszym etapie uczniowie wykonywali ilustracje postaci wybranej przez siebie lektury. Najlepsi przeszli do kolejnego etapu. W drugim etapie prezentowali sylwetki ulubionych bohaterów. Pierwsze miejsce zajęli: Weronika Haegenbarth z kl. 3c, Monika Skrzypczak z kl. 3e oraz Laura Wieczorek z kl. 3a. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Kalemba z kl. 3d, Antonina Nowak z kl. 3d, Aleksandra Palicka z kl. 3c i Natan Szczeszek z kl. 3d. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulejemy!

"Młodzi w akcji - nauczyciele wf" - program

Nasza szkoła w tym roku szkolnym uzyskała grant w wysokości 4000zł w Programie Młodzi w akcji- nauczyciele wf.
Warunki jakie należało spełnić:
- udział nauczyciela w szkoleniu,
- udział Dyrektora Szkoły w szkoleniu dla dyrektorów,
- przeszkolenie Rady Pedagogicznej w temacie Edukacji włączającej,
- złożenie wniosku o grant.
Dzięki spełnieniu powyższych kryteriów otrzymaliśmy pieniądze na zakup sprzętu i pomocy niezbędnych do przeprowadzenia Wydarzenia Sportowego dla społeczności szkolnej.

Wycieczka kl. 4a

Dnia 22 maja klasa 4a z  opiekunami p. Kariną Napierkowską-Pietrzak oraz p. Sylwią Zimną - Przylepą, udała się na wycieczkę do Kościana do Pirackiego Parku Rozrywki. Podczas tej wycieczki dzieci brały udział w programie edukacyjno-rozrywkowym "Z Piratami dookoła świata". Celem było zdobycie przez dzieci cech, które pozwolą stać się piratami.