Aktualności 2022/2023

Przepis na udane ferie zimowe

Już od poniedziałku rozpoczynamy ferie zimowe. To idealny czas, aby odpocząć od codziennych, szkolnych obowiązków. W wolnym czasie warto pomyśleć nad różnymi aktywnościami, aby nie popaść w nudę i rutynę.  Wzorem lat ubiegłych członkowie koła medialnego zorganizowali kampanię pod hasłem „Przepis na udane i bezpieczne ferie zimowe”. 

 

HANNA PUŁKOWNIK - FINALISTKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI

14 stycznia 2023 roku w Sali Prezydenckiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Piosenki "Pośpiewaj z nami". Konkurs był duetapowy, a z ponad 100 nagrań przesłanych przez uczniów szkół z całej Wielkopolski w pierwszym etapie, komisja wybrała najlepsze wykonania. Do finału zakwalifikowała się Hanna Pułkownik z klasy 8b, która otrzymała utwór muzyczny wybrany dla niej przez komisję konkursową. 

Wycieczka klasy 5a do Poznania

24.01.2023 uczniowie klasy 5a z wychowawcą Dagmarą Grąs oraz opiekunem Joanną Mydlak udali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem był udział w warsztatach w języku angielskim "Who would you like to be" prowadzonych w Muzeum Brama Poznania. Innym walorem edukacyjnym wycieczki było samodzielne zakupienie biletów na przejazdy pociągiem i tramwajem. Uczniowie poradzili sobie znakomicie i we wspaniałych nastrojach wrócili bezpiecznie do Stęszewa.

Szkoła wyróżniona przez organizatorów CodeWeek 2022

Szkoła Podstawowa w Stęszewie brała udział w październiku 2022 roku w inicjatywie społecznej CodeWeek polegającej na udziale w zajęciach programowania komputerowego. Podczas zajęć uczniowie poznali, że programowanie wcale nie musi być trudne, ale może być ciekawe i łatwe. 

Spotkanie z leśniczym w Trzebawiu

W  czwartek 19 stycznia przedszkole w Trzebawiu gościło pracownika Wielkopolskiego Parku Narodowego Pana Kamila Karaśkiewicza- leśniczego  leśnictwa Górka.  Podczas spotkania z przedszkolakami  leśniczy przybliżył dzieciom podstawową wiedzę o zwierzętach żyjących w parku jak i zagadnienia związane z dokarmianiem dzikich zwierząt podczas zimy. Przed spotkaniem, dzieci wiedząc o wizycie gościa, przygotowały sporo pytań, na które odpowiedzi spodziewały się uzyskać od eksperta.  Dzieci z zaciekawieniem, a często ze zdziwieniem reagowały na   wiedzę przekazywaną przez Pana Kamila.  

Wspólne kolędowanie i wigilie klasowe

Co roku uczniowie klas I-V w ostatni dzień przed świętami spotykają się w klasowym gronie na wigilii klasowej. Przedtem ubierają choinkę i dekorują salę świątecznymi ozdobami.  Podczas wigilii wraz z gościmi - paniami Dyrektorkami i przedstawicielami Rady Rodziców składają sobie życzenia na Święta i Nowy Rok. Następnie wspólnie z innymi klasami oglądają przedstawienie i śpiewają kolędy. Jest to jeden z napiękniejszych dni w czasie roku szkolnego.

Przedstawienie świąteczne kola teatralnego „Magia Świąt jest w nas”

21 grudnia na sali gimnastycznej w budynku na ul. Szkolnej koło teatralne wystawiło przedstawienie „Magia świat jest w nas”. Mieliśmy przyjemność gościć uczniów z klasy  1a i 2d z wychowawczyniami oraz uczniów i nauczycieli Szkoły Specjalnej w Stęszewie.

 

Apel z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Dnia 22 grudnia 2022 roku odbyły się w budynku naszej szkoły przy ulicy Szkolnej 1 dwa apele z okazji 104 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego – na godzinie pierwszej dla klas 6 i 7, a na godzinie trzecie dla klas 8. Klasa 6a, pod kierunkiem wychowawcy pana Adama Gryczyńskiego i przy wsparciu od strony muzycznej pani Sylwii Feldman, przygotowała montaż słowno-muzyczny, w skład którego weszły informacje historyczne, pieśni i wiersze patriotyczne oraz specjalny teledysk przygotowany przez uczennice i uczniów klasy 6a. 

Apel z okazji 104 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego - ul. Poznańska

Dnia 21 grudnia 2022 z okazji 104 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego  klasa 5c wraz z wychowawcą panią Agatą Czub,  nauczycielką języka polskiego panią Natalią Hamrol oraz kołem muzycznym z opiekunem panią Sylwią Feldmann przygotowała krótkie przedstawienie upamiętniające to niezwykle ważne wydarzenie.  Uczniowie wysłuchali rysu historycznego ubarwionego pieśniami żołnierskimi. Wszystkim udzieliła się podniosła atmosfera związana z walką Wielkopolan o wolność.