Noc w szkole klasy 7D

W piątkowy wieczór 3 czerwca o godzinie 20:00, uczniowie klasy 7d zaopatrzeni w śpiwory, karimaty, koce i poduszki zjawili się w szkole, żeby spędzić całą noc w towarzystwie swoich rówieśników pod opieką wychowawcy Sylwii Feldmann i Pani Kingi Kaźmierczak. Kiedy wszyscy znaleźli już "swój kawałek podłogi" w sali numer 9 i uporali się z rozłożeniem swoich przenośnych łóżek przenieśliśmy się na boisko, gdzie przypomnieliśmy ustalone wcześniej zasady obowiązujące w czasie "nocowanki". 

 

Kolejnym punktem programu była gra integracyjna "Whisper Challenge" (czytanie z ruchu warg), która dostarczyła nam mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. O godzinie 22:00 w doskonałych nastrojach udaliśmy się na wspólną kolację, by nabrać sił do kolejnych działań. Zjedliśmy zamówioną pizzę - duuuuuuuuużo pizzy :) i... zaczęło się!

Gotowi do działania wspólnie wykonaliśmy kilka ćwiczeń, których celem była integracja naszego zespołu. Mieliśmy również czas na prywatne rozmowy, mogliśmy podzielić się swoimi doświadczeniami, słuchać i być wysłuchanym. Po północy nadszedł czas na następną atrakcję - zagadkowe podchody na boisku szkolnym. Pięć drużyn z użyciem latarek rozwiązywało zestaw różnorodnych zagadek w formie gry fabularnej. Zadania wymagały logicznego myślenia oraz wykorzystania wiedzy zdobytej w szkole. Drużyny zmagały się z serią łamigłówek dobrą godzinę,
a najszybsza i tym samym najlepsza okazała się drużyna niebieska, która po zakończeniu gry została nagrodzona drobnymi niespodziankami. Po powrocie do szkoły spędzaliśmy czas na grach planszowych (dobble, uno, remmikub itp.). Nie zabrakło również strefy SPA :) Później było na sportowo. Około godziny 3:00 wyszliśmy na boisko, gdzie wspólnie zrobiliśmy rozgrzewkę przed zmaganiami lekkoatletycznymi na dystansie sprinterskim 50 metrów. Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do naszej sali i o 4:00 nad ranem rozpoczęliśmy seans filmowy. Wkrótce potem trzeba było wstać, zabrać się za pakowanie rzeczy i sprzątanie sali, ponieważ o godzinie 7:00 rodzice czekali już przed szkołą. Niewyspani, ale zadowoleni wróciliśmy do swoich domów. Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od telefonu komórkowego, telefonu czy telewizji. Niedobór snu można nadrobić, a wspomnienia będą nam towarzyszyć przez długi czas.