Program bezpłatnych szczepień przeciw HPV przeznaczony dla dziewcząt i chłopców.

Dnia 1 czerwca 2023 r. Ministerstwo Zdrowia uruchomiło powszechny program bezpłatnych szczepień przeciw HPV przeznaczony dla dziewcząt i chłopców w wieku 12 – 13 lat. Od 2 września program ten został rozszerzony – dwuwalentna szczepionka przeciwko HPV jest dostępna dla wszystkich dzieci od 9. do 18. roku życia.
HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe. Przed zakażeniem HPV może uchronić szczepionka. Szczepienie jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem zapobiegania nowotworom związanym z HPV.

Szczepienia te są w pełni dobrowolne, a decyzję w ich sprawie podejmują rodzice lub opiekunowie dzieci po konsultacji z lekarzem.
Szczegółowe informacje nt. programu oraz zgłaszania dzieci na szczepienie znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

22 listopada od godz. 9.30 do 11.00 w Szkole Podstawowej w Stęszewie przy ul. Szkolnej 1 odbędzie się szczepienie HPV II dawką  dla uczniów z rocznika 2009.

Wszelkie szczegółowe pytania dotyczące szczepienia prosimy kierować do fimy Edictum Plus pod nr telefonu 573 149 181, 789 901 542.